Археологічні знаряддя біля місця розкопок

Запобігав похміллю: в Ізраїлі археологи розкопали древній перстень з аметистом віком 1,4 тис років – фото

Shutterstock

На думку експерта, артефактом володіла дуже багата людина

Археологи під час розкопок на стародавній виноробній фабриці в Ізраїлі знайшли золоту каблучку з аметистом, якій приблизно 1,4 тис років. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

Науковці стверджують, що стародавню прикрасу виготовили приблизно у VII столітті нашої ери. Є версія, що йдеться про сімейну реліквію, яку люди передавали у спадок.

За словами експерта зі стародавніх ювелірних виробів Аміра Голані, цим артефактом володіла дуже багата людина, бо у ті часи подібними прикрасами користувалися для демонстрації свого високого суспільного статусу.

"Можливо, що кільце належало власнику складу, майстру або просто невдачливому відвідувачу, який упустив і втратив свою коштовність, поки ми нарешті не знайшли її", – стверджує дослідник Елі Хаддад.

Увагу археологів також привернув аметист, який, згідно стародавнім віруванням, допомагав людини запобігти появи похмілля після вживання алкогольних напоїв.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як археолог-аматор знайшов місце стародавньої битви римського легіону і цікаві артефакти.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ