Пляшка відьми XVII століття

Науковці показали загадкову пляшку відьми, якій близько 400 років – фото

Rochester Independent College

Предмет могли наповнювати людською сечею, волоссям або речами, які захищали від магії

Археологи проводили розкопки у британському коледжі, де знайшли пляшку XVII століття, де було багато загадкових артефактів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на BBC.

Дослідження провели 17 років тому на території Рочестерського незалежного коледжу (Велика Британія). Там знайшли пляшку XVII століття, яку, згідно нещодавньому дослідженню, могла використовувати людина, котра вважала, що її прокляли.

Ідентифікацію артефакту провели у Лондонському археологічному музеї. Експерти заявили, що таку керамічну пляшку могли наповнювати людською сечею, волоссям або речами, які, згідно поглядам тих часів, захищали від магії (йдеться про цвяхи, шипи чи шпильки).

Пляшка відьми XVII століття
Пляшка відьми XVII століття
Фото: Rochester Independent College

Зазвичай такі речі знаходилися як оберіг у будинку. Безпосередньо ця пляшка з кераміки – 147-а пляшка такого типу, яку знайшли в Англії.

Також її називають єдиним відомим зразком, вміст якого ніколи не досліджували. У подальшому експерти планують просвітити пляшку рентгенівськими променями, щоб визначити її вміст.

"Особливість її полягає в тому, що вміст таких пляшок або втрачений, або вже вивчений. Приклад із Рочестера є унікальною нагодою вивчити пляшку з її вмістом всередині", – розповів працівник музею Найджел Джефріс.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що у сховищах музею знайшли найстаріше зображення привида, якому 3,5 тис років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ