Криваві ритуали та масові оргії: що відомо про українських сатаністів 90-х

У неділю, 31 жовтня, святкують Хелловін. Дивовижно, але, не дивлячись на атеїстичну радянську доктрину, одразу після розпаду СССР українці почали захоплюватися езотерикою, у тому числі сатанізмом.

На честь свята "Дивогляд" із посиланням на статтю Валентина Петрика для журналу "Релігієзнавство в Україні" згадає про часи розваленого державного апарату в 90-х роках, кризу атеїстичної доктрини та відчайдушні пошуки людей старих і нових методів спасіння.

Передусім зазначимо, що сатанізмом називають світогляди та вірування, які трактують Сатану як позитивний образ свободи та величі. Наразі існує багато видів сатанізму, найпопулярнішим серед яких вважають Сатанізм ЛаВея.

Згідно статті Валентина Петрика, в Україні під кінець минулого століття діяло багато сатанинських угрупувань, серед яких згадаємо про наступні:

 • "Присвячений Сатані лицарській орден чорної меси"
 • "Орден чорного кола"
 • "Зірка смерті"
 • "Орден SA"
 • "Партія сатаністів"
 • "Церква Сатани"
 • "Чорне Братство"
 • "Чорний орден"
 • "Легіон темряви"
Місце ритуалу
Місце ритуалу
Фото: Shutterstock

Правоохоронці у ті часи фіксували випадки ритуальних вбивств людей, акти вандалізму та жертвоприношення тварин. В одній столиці України існували десятки сект сатаністів, які налічували у своєму складі від 250 до 300 людей.

Цікаво, що езотерикою цікавилися не лише у Києві, але і в інших містах. За словами Петрика, станом на момент публікації статті, 1999 рік, у країні діяло як мінімум 800 сатанинських об'єднань.

ЗМІ тієї епохи чимало згадували про ці групи. Наприклад, у 1993 році при загадкових обставинах вбили двох ченців Києво-Печерської лаври, а на ножі вбивці помітили "666" – знак Сатани.

"В 1993 році правоохоронними органами м. Києва на свято Івана Купала на Лисій горі була затримана група сатаністів, що збиралася принести у жертву собаку. У Кіровограді учні 8-10-х класів однієї із середніх шкіл створили секту. Ловили котів, собак та знущались над ними. Юні сатаністи планували 666 смертей людей та тварин. Вони вбили юнака. Сатаністи вели спеціальний щоденник, в якому фіксували кожне вбивство живої істоти"

Окрім цього, автор статті згадує про інцидент міському цвинтарі в Івано-Франківську. Там сатаністи спаплюжили десятки могил, пошкодили пам'ятники та висунули надгробні хрести. Подібне також відбувалося на територіях Байкового та Звіринецького цвинтарях.

Звісно же, з правопорушниками боролися. Наприклад, свого часу трьох сатаністів судили у Ленінському суді міста Вінниці за те, що вони спаплюжили 40 могил. Ініціатора ув'язнили на 2,5 роки, а його підручних – на 1,5 роки.

Ліс на тлі червоного неба та Місяця
Ліс на тлі червоного неба та Місяця
Фото: Shutterstock

Читайте також: "Відчули щось дивне": вчені вперше спустилися у "криницю, що веде у пекло" – що вони там побачили (фото)

Читайте також: На Сумщині помітили чиновницю, яка чаклувала у міськраді – відео

Читайте також: 10 наймістичніших місць в Україні, де у вас мурашки побіжать по шкірі

З 1995 по 1998 рік у Черкасах діяла сатанинська секта, що очолювалася колишнім викладачем середньої школи. Вона налічувала приблизно три десятки учасників, які зазвичай були неповнолітніми. Голова секти споював дітей, знущався над ними та регулярно гвалтував їх.

Також свого часу в Ужгороді порушили кримінальну справу внаслідок діяльності сатанинської групи "Монархія". Її учасники сповідували сатанізм, нелегально виробляли спиртні напої і займалися рекетом. Ватажок згодом був звинувачений у незаконному зберіганні зброї і наркотичних речовин, а також у погрозах вбивства. Його теж притягли до кримінальної відповідальності.

"У п'ятницю 13 листопада 1998 року на Аскольдовій могилі була скоєна спроба підпалу церкви Святого Миколая. Стіни церкви були розмальовані сатанинською символікою та надписами "Слався наш бог Перун", "За скільки срібленників продали слов'янську віру Русі?". У ту ж ніч у місті Ірпінь на цвинтарі було пошкоджено 20 могил, розбито надгробні плити, перевернуто хрести над могилами"

За словами Валентина Петрика, найавторитетнішим і найвпливовішим сатанинським об'єднанням у столиці вважався "Орден чорного кола". У нього були представники на Київщині та ще кількох містах. До внутрішнього кола угрупування входило від 30 до 50 людей віком від 20 до 30 років, а до зовнішнього – аналогічна кількість, але віком до 20 років (за винятком кількох осіб).

"З 1992 року його члени перестали брати участь у сатанинських "тусовках" і спілкуються з іншими службовцями Диявола переважно через свого лідера "F". "F" – ерудована, ініціативна і дуже хитра людина, що має добрі комерційні здібності. За це його колеги іноді називають "старим хитрим євреєм", незважаючи на те, що йому тільки 28 років"

Окрім цього, була група за назвою "Орден чорного хреста". Вона теж діяла у Києві, але могла похвалитися філіями в Одесі та Львові. Близько 50 учасників було у Києві, а ще близько 20 – в інших містах. Створення угруповання датується 1995 роком, а саморозпуск – 1998 роком.

"Очолював його "D" разом із своїм помічником "Р". "D" є дуже життєрадісною людиною, з розвинутим почуттям гумору, що дуже любить жарти. Так, він запропонував віддати борг сатанистці "L" наркотичними стравами. Вона погодилась. Тоді він дав їй у пакеті "героїн" (суміш зубного порошку, крейди та пургену). "D" є противником вживання наркотиків, але зловживає алкогольними напоями. Він поважає віровчення Ла Вея і декілька раз перечитав "Сатанинську біблію"

Місце ритуалу
Місце ритуалу
Фото: Shutterstock

Автор статті також згадав про так званий "Орден SA", який назвали на честь його лідерки, котра називає себе сестра Анна. До групи входило близько два десятки людей віком від 15 до 21 років, більшість яких – жіночої статі.

Про сестру Анну знало дуже багато людей, які розповсюджували усілякі плітки та "легенди". З нею вдалося поспілкуватися, під час чого одну частину розповідей вона спростувала, а іншу – ні. Найбільше автора вразила історія про шабаш і сексуальну оргію "у міліцейському гуртожитку з офіцерами МВС".

"Орден SA" вийшов з "Ордену чорного хреста", а під час перебування у ньому займався ритуальними вбивствами тварин у недобудованому корпусі психіатричної лікарні імені Павлова.

"Вона повідомила також, що принесення в жертву живих істот має велике значення: "Сутність принесення в жертву живої істоти – звільнення енергії та прояв влади. Звільнив життєву силу жертви, ти вбираєш у себе цю силу. Під час принесення жертвоприношення я читаю закляття, спілкуюсь з духовним світом (Дияволом та іншими демонами) і знаходжу канал, в який направляю енергію у бажане русло, щоб вона принесла користь, а не шкоду мені та іншим учасникам ритуалу"

Лідери "Ордену чорного хреста" критикували ритуальні вбивства, але не вмішувалися, бо вважали сестру Анну "дуже гарним алтарем, що може витримати за один шабаш 10 чоловіків". Її неодноразово запрошували як жрицю, щоб проводити шабаші, які супроводжували сексуальні оргії.

На думку автора статті, люди стають сатаністами через наступні причини:

 • нудьга
 • нереалізованість
 • відчай
 • спроба утвердитись
 • пошук гострих вражень тощо

"Сестра Анна розповіла, що у неї не склалися добрі відносини зі своєю матір'ю. В школі її не розуміли однолітки, а тому часто траплялись конфлікти; до того ж її декілька разів зґвалтували. "SA" втратила віру у сили добра й почала служити силам темряви"

Тим не менш, не варто думати, що між проблемами з оточенням і захопленням сатанізмом існує 100% зв'язок. За словами Валентина Петрика, багато сатаністів мають хороші сім'ї та гарно навчаються.

Звісно же, середовище цих людей – не однорідна річ. Станом на 90-ті роки минулого століття переважно українські сатаністи не порушували закон, але були й ті, хто вчиняв протиправні дії.

"Подобається це нам чи ні, але об'єктивно якщо існує віра у християнського Бога, то буде існувати віра у його антипода. Сатанізм намагалась фізично знищити інквізиція в епоху середньовіччя; науково-технічний прогрес не завдав йому серйозної шкоди"

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про 10 дуже дивних історій, які неможливо пояснити.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше