10 наймістичніших місць в Україні, де у вас мурашки побіжать по шкірі

Наближаються вихідні, і багато хто вже починає маршрути для маленьких подорожей. Але ці вихідні будуть незвичайними - 31 жовтня у світі відзначатимуть Геловін, який останніми роками стає все популярнішим і в Україні.

Тому "Дивогляд" пропонує вам 10 наймістичніших і найзагадковіших населених пунктів та пам'яток, де серце завмирає.

Підгорецький замок

Де: село Підгірці, Львівська область.

Що там: старовинний замок епохи пізнього Ренесансу і Бароко.

Чому цікаво: місцеві і туристи розповідають, що у замку живе привид дівчини з чорним обличчям у білій сукні. За радянських часів у замку був туберкульозний санаторій, пацієнти якого також розповідали про привида. Існує легенда, що це блукає душа Марії – вбитої молодої дружини Вацлава Жевуського. Ревнивий чоловік власноруч убив кохану, а її тіло замурував у стінах палацу.

Підгорецький замок
Підгорецький замок
Фото: Depositphotos

Лиса гора

Де: Київ.

Що там: природно-ландшафтний парк, історична місцевість.

Чому цікаво: за часів Київської Русі тут було давньослов'янське капище, де язичники проводили свої обряди. На вершині гори можна побачити дерев'яний ідол Перуна. Крім того, у горі є підземні тунелі, які з'єднують Печерський монастир. У них археологи знайшли ієрогліфи апокрифічного письма, розповідь яких суперечить Святому Письму. Також у 1897 році на горі розташовувалася німецький "Форт-склад 3-го розряду". Після вибуху 1918 року там створили гарнізонну в'язницю, встановлювали шибениці і страчували злочинців.

Лиса гора, Київ
Лиса гора, Київ
Фото: відкриті джерела

В'язниця на Лонцького

Де: Львів.

Що там: музей-меморіал жертвам окупаційних режимів.

Чому цікаво: це колишня політична в'язниця, яка у XX столітті використовувалася польською, радянською та нацистською владами. Тут тримали і катували "неблагонадійних" осіб. В'язниця розрахована на 1,5 тис. людей, однак у 1941 році кількість в'язнів була значно більшою. Через це там розстріляли за одну ніч близько чотирьох тисяч людей і поховали у внутрішньому дворі будівлі.

Розстріляні, тюрма на Лонцького, Львів
Розстріляні, тюрма на Лонцького, Львів
Фото: Музей "Тюрма на Лонцького"

Ставка Гітлера "Вервольф"

Де: смт Стрижавка, Вінницька область.

Що там: залишки величезних бетонних стін від бункера Адольфа Гітлера.

Чому цікаво: перед обранням цього місця Гітлер радився з багатьма ворожками та екстрасенсами. Він будував ставку для керування військовими діями на Східному фронті. Будували бункер понад  10 тисяч людей, після завершення будівництва всіх цих людей було знищено. Потужний гітлерівський комплекс складався з величезних 80 споруд. Його підірвали фашисти під час капітуляції у 1944 році, які таким чином сховали таємницю об'єкта.

Ставка Гітлера Вервольф
Ставка Гітлера Вервольф
Фото: відкриті джерела

Цитадель

Де: Львів

Що там: фортифікаційна споруда з п'ятизірковим готелем та рестораном.

Чому цікаво: під час Другої світової війни тут діяв концтабір для військовополонених "Шталаг 328", де померло близько 140 тисяч людей. Фортеця має чотири вежі, в одній з яких були камери смертників та відбувалися допити ув'язнених.

Цитадель у Львові
Цитадель у Львові
Фото: відкриті джерела

Чортів камінь

Де: смт Підкамінь, Львівська область.

Що там: геологічна пам'ятка у вигляді 16-метрового скельного утворення.

Чому цікаво: поруч з цією скелею немає жодних гір чи кам'яних насипів, які б розказали історію цієї пам'ятки. Складається враження, що Чортів камінь туди просто хтось приніс. Вчені вважають, що це місце було ідолом та місцем для жертвоприношень, про що свідчить старовинне кладовище, розташоване поруч. Древні кам'яні хрести на могилах датуються XI століттям.

Чортів камінь, Підкамінь
Чортів камінь, Підкамінь
Фото: відкриті джерела

Місто Прип'ять

Де: Київська область.

Що там: покинуте місто після аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році.

Чому цікаво: навіть через 34 роки після катастрофи можна помітити, що люди покидали Прип'ять похапцем. Розкидані особисті речі, дитячі іграшки, зошити й книжки у школах і старі меблі. На місці, де раніше жили люди, тепер господарює природа. Дерева і трава заполонили будівлі та дороги, інколи навіть можна зустріти таких диких тварин, як-от оленів чи кабанів. 

Прип'ять, зона відчуження
Прип'ять, зона відчуження
Фото: Женя Кононенко / Facebook

Бугайський трикутник

Де: село Бугаївка, Сумська область.

Що там: аномальна територія у вигляді трикутника, яка розташована між кількома селами.

Чому цікаво: місцеві мешканці розповідають, що у трикутнику уповільнюється та пришвидшується час, техніка часто перестає працювати, худоба не хоча пастися саме у цьому місці. Вчені пояснюють такі аномалії особливістю магнітного поля.

Бугайський трикутник
Бугайський трикутник
Фото: google maps

Ужгородський замок

Де: Ужгород.

Що там: краєзнавчий музей, фортифікаційна споруда IX століття.

Чому цікаво: Ужгородський замок також має свою містичну легенду. Історія розповідає про нещасливе кохання між донькою графа, який володів замком у XVII столітті, і польським воїном. Тоді закохана дівчина розповіла польському війську про таємні ходи. Батько не пробачив зрадниці й замурував доньку у стінах замку. З того часу привид дівчини ніби блукає коридорами.

Ужгородський замок
Ужгородський замок
Фото: Depositphotos

Раніше "Дивогляд" розповідав про 10 фільмів жахів, заснованих на реальних подіях, а також про найстрашніші серіали до Геловіна.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше