Археологічні розкопки

Українські археологи розкопали склеп стародавньої держави часів Античності – фото

Shutterstock

Місце поховання свого часу грабували, але до нашого часу все одно дійшли цікаві артефакти

Археологи НАН України у селі Парутине (Миколаївська область) розкопували некрополь, де була знайдена нова поховальна споруда. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Укрінформ".

"Під час розкопок на ольвійському некрополі ми відкрили нову поховальну споруду – підземний склеп, конструкція якого складається з похилого дромосу (входу у вигляді видовженого вузького коридору) та трапецієподібної поховальної камери. У дромосі знайшли половину червонолакової чашечки, яка додала інформації про час поховання: І століття н.е. Зазвичай, такі поховання притаманні сарматам, які мешкали тоді в Ольвії", – розповіла заступниця директора Інституту археології НАН України Алла Буйських.

Склеп виконали у глиняному масиві на глибині 3 метрів, а вхід у камеру з висотою склепіння у 1 метр закрили камінням. Будівельники цієї споруди свого часу вирішили обробити її підлогу розчином вапняку. Вона знаходиться на колишній території Ольвії – стародавньої держави часів Античності, яка існувала із VI століття до н.е. по IV століття н.е.

Археологічні розкопки в Ольвії
Археологічні розкопки в Ольвії
Фото: Миколаївськаа облрада

Дослідники також підтвердили припущення, що цю конструкцію колись грабували. Вони вважають, що до склепу проникли через деякий період після поховання. Є думка, що грабіжники зацікавилися прикрасами та дорогоцінним камінням, якими інкрустували одяг покійного. Тіло останнього винесли.

Втім, до нашого часу дійшли підвіски та намистини, які кріпилися до вбрання похованого, а також цвяхи від дерев'яної конструкції, на яку поклали тіло. При створенні намистин використовували коштовне каміння, а саме – бурштин, сердолік, агат і скляний бісер. Окрім цього, на місці розкопок виявили бурштинову двосторонню сокиру та два мініатюрні скарабеї з пасти та халцедону.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що у Польщі знайшли унікальний документ часів гетьмана Петра Дорошенка.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ