У горах Норвегії знайшли лижі

У горах Норвегії знайшли лижі, що пробули під кригою понад 1300 років

OSLO MUSEUM OF CULTURAL HISTORY

Знахідку визнали "найкраще збереженою за всю історію спостережень"

Археологи з Норвегії знайшли на вершині гори стару пару лиж, які пролежали там понад тисячу років. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science.

У 2014 році, археологи виявили у горах Норвегії лижу, а за сім років знайшли її пару. Обидва предмети були занурені у кригу та перебували на відстані 5 м один від одного.

Проаналізувавши знахідку, археологи розповіли, що її довжина становить 187 см, а ширина – 17 см. За попередніми розрахунками лижі пробули під кригою близько 1300 років.

Незважаючи на свій вік, ці предмети добре збереглися. Непошкодженими залишилися й кріплення з березової мотузки та шкіряні ремені. Враховуючи це, фахівці визнали цю пару лиж "найкраще збереженою за всю історію спостережень".

Фахівці вказали на ще один цікавий факт – лижі були капітально відремонтовані. Це свідчить про те, що за тих часів вони були надто цінними, щоб змінювати їх на інші. 

Що сталося з власником цих предметів – невідомо. Існує думка, що він просто загубив лижі у снігу під час полювання в горах або ж отримав травму, через яку не зміг знову стати на них. 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ