ТОП-5 порад, які допоможуть вам успішно пройти співбесіду

Обов'язковим етапом у працевлаштуванні є проходження співбесіди, а інколи навіть кількох. Зазвичай, після цього роботодавці оголошують вирішальний вердикт щодо кандидата.

Якщо ви дуже хочете пройти співбесіду, але не знаєте, як до неї підготуватися і з чого розпочати, то "Дивогляд" підготував для вас кілька порад. Дотримавшись їх, ви справите блискуче враження на керівництво компанії. 

  • Дізнайтеся якомога більше інформації про фірму
Працівники
Працівники
Фото: Shutterstock

Працевлаштовуватися на роботу, не знаючи майже нічого про компанію, все одно, що "брати кота в мішку". Щоб у майбутньому не стикнутися з неприємними несподіванками, вивчіть сферу діяльності фірми, можливих конкурентів, склад працівників, а також прочитайте відгуки. Будьте готові, що на співбесіді вас можуть запитати "Чим вам сподобалась наша компанія?" і здобута інформація дуже знадобиться у цей момент. 

  • Підготуйте детальну розповідь про свій досвід роботи
Робота
Робота
Фото: Shutterstock

Співбесіда влаштовується для того, щоб дізнатися якомога більше про кандидата особисто від нього, а не з резюме. Вам доведеться розповісти  якомога більше важливої інформації про себе. Розпочніть з місця здобуття вищої освіти, розкажіть де і за яких умов отримали свій перший професійний досвід, які додаткові курси проходити, а також поділіться своїми здобутками на попередніх місцях роботи. 

  • Заздалегідь продумайте відповіді на запитання
робота, документи
робота, документи
Фото: Shutterstock

Зазвичай, на співбесіді не лише просять кандидата розповісти про себе, але й ставлять йому запитання (інколи каверзні). Тож, щоб не провалитися, заздалегідь продумайте на них відповіді. Зрозуміло, що ви не можете знати точно, яке саме запитання вам поставлять, однак достатньо буде пройтися найпоширенішими: "Чому звернулися саме до нашої компанії?", "Чим ви кращі за інших кандидатів?", "Як би діяли у певній ситуації?" тощо. 

  • Не соромтесь та будьте відвертими
Робота, резюме
Робота, резюме
Фото: Shutterstock

Співбесіда є дуже хвилюючою, тож часто саме з цієї причини багато хто "провалює" його. Представники компанії помічають цей стан одразу, і, щоб не знущатися над кандидатом, можуть завершити співбесіду раніше, ніж планували і залишитися без відповідей на деякі запитання. Щоб такого не відбулося, радимо вам перед розмовою ще раз переглянути своє резюме та детальніше розповісти інформацію, вказану у ньому. Головне не вигадувати щось нове, оскільки імпровізація може не зіграти вам на руку.

  • Дотримуйтеся офіційно-ділового стилю одягу 
Чоловік
Чоловік
Фото: u-f.ru

Співбесіда – той самий випадок, коли одяг діє на всі 100%. В якій би галузі не спеціалізувалася компанія та яким би не був дрескод у інших працівників, офіційно-діловий стиль інколи може зіграти на вашу користь та виокремити вас серед інших кандидатів.

А як ви готуєтеся до співбесіди?

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав як легко повернутися до роботи після відпустки.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше