Як організувати робоче місце вдома – топ-5 порад

Нині в Україні діє карантин, а тому робота в домашніх умовах є вкрай актуальною проблемою.

Справа в тому, що правильний підхід до цього питання дозволить підвищити продуктивність праці та зменшити шкоду здоров'ю. Саме тому "Дивогляд" рекомендує звернути увагу на певні фактори роботи вдома:

Стіл

Комп'ютерний стіл
Комп'ютерний стіл
Фото: Shutterstock

Треба відповідально підійти до вибору стола, бо навколо нього ви побудуєте решту меблів та декор. Він має бути досить великим, якщо є потреба у розміщенні великої кількості інструментів для роботи.

Стандартний розмір робочого столу – 1200х60х75 см. Звісно же, якщо вам не треба виконувати серйозну роботу, а лише, наприклад, перевіряти пошту, то можна обійтися невеликим столиком.

Однак, навіть він має бути достатнім для розміщення кількох пристроїв, кави або чого-небудь іншого. Якщо у вас є можливість, то придбайте спеціальну підставку для ніг (наприклад, з масажним ефектом), бо вона знімає і дозволяє комфортно працювати.

Читайте також: Просто й ефективно: як пришвидшити роботу Windows 10

Робоче крісло

Дистанційна робота
Дистанційна робота
Фото: Shutterstock

Воно безпосередньо турбується про наше тіло під час роботи. Саме тому треба правильно розташовувати ноги і руки, якщо ви хочете ефективно працювати й уникнути проблем зі здоров'ям.

Робоче крісло має бути таким, що ваші ноги діставали до підлоги і могли згинатися під кутом в 90 градусів. Також має значення регулювання нахилом ергономічної спинки стільця, щоб кров правильно циркулювала та спина мала необхідну підтримку.

Освітлення

Пам'ятайте, що світла ніколи не буває забагато. Рекомендуємо для максимально природного освітлення розташувати робоче місце недалеко від вікна. Звісно же, окрім сонця знадобиться настільна лампа і, у разі потреби, настінний або підлоговий світильник.

Меблі для зберігання речей

Дистанційна робота
Дистанційна робота
Фото: Shutterstock

Для меблів існують три рівні – над столом, на столі і під столом. Якщо є можливість, то можна скористатися одразу усіма.

Зокрема, для першого рівня знадобляться полиці для книг і усілякої робочої техніки, для другого – усілякі підставки для ручок та іншого, а для третього – ящики та тумби.

Читайте також: 5 маловідомих функцій Google Chrome, які можуть бути корисними

Місце для організації робочого простору

Далеко не кожна людина має окрему кімнату для праці, але якщо вас це не стосується, то треба скористатися такою можливістю. Психологи кажуть, що варто мати різні приміщення для відпочинку та роботи.

Дистанційна робота
Дистанційна робота
Фото: Shutterstock

Однак, якщо у вас не має такої можливості, то не треба сумувати, бо вам може підійти вітальня або спальня (цей варіант менш гучніший). Тільки подумайте про те, що ваше робоче місце не порушувало звичний ритм "життя" кімнати. Якщо ви бажаєте відділити ваше робоче місце, то скористайтеся перегородками, ширмами або великими підлоговим стелажем.

Також цікавим варіантом може бути балкон, де завжди багато світла та свіжого повітря, які позитивно вплинуть на вашу працездатність. Однак, в основному на балконах небагато простору, а тому уважно вибирайте меблі для роботи.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, чому не варто лягати спати зі смартфоном.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше