Офіс

Куди йти працювати: найвисокооплачуваніші і затребувані професії в Україні – експерт

Shutterstock

На тисячі вакансій не можуть знайти кваліфікованих працівників

В Україні виник дефіцит кваліфікованих працівників у низці високооплачуваних галузей. Про це розповіла експертка з працевлаштування Тетяна Пашиніна в ефірі телеканалу  "Україна 24", передає "Дивогляд".

Пашиніна зазначила, що щодня з’являються тисячі нових вакансій із високою зарплатнею, але закрити їх стає все складніше. Особливо це стосується сфери IT.

Серед HR-менеджерів IT-компаній навіть з’явилися меми, пов’язані з пошуком працівників.

"Якщо говорити про професіоналів, то найбільше горить в цьому сенсі ринок IT-фахівців. Великі роботодавці скаржаться, що у них по тисячія-півтори вакансій. Це великі аутсорсингові компанії, у яких багато запитів від іноземних і вітчизняних замовників. Відповідно, кількість фахівців, які могли б зайнятися проектом, і кількість проектів, які вимагають цього, — велика різниця", - розповіла експертка.

Окрім IT в країні є ще кілка сфер, які пропонують високу зарплатню, але не можуть знайти достатньо працівників. Зокрема, це менеджери з продажу, співробітники на виробництво і інженери.

"Мають попит менеджери з продажу, вони повинні отримувати досить пристойні гроші, через те, що ринок розвивається. Торгівля трохи оговталася від локдауну і теж пропонує непогані гроші. Виробництво завжди вимагало фахівців, і хороший початківець інженер з англійською мовою може отримувати 500-800 євро на старті", - зазначила Пашиніна.

Читайте також: Скільки грошей потрібно українцям, щоб вважати себе середнім класом – Держстат

"Багато професійних сфер вимагають хороших фахівців і за це готові переплачувати, тому що в цьому році, на жаль, вступна кампанія показала, що ми любимо менеджерів, юристів, філологів, психологів і так далі, а інженери та IT-шники не дуже популярні. Відповідно, дефіцит буде продовжуватися і зарплати будуть рости", — додала вона.

Нагадаємо, раніше в Міносвіти назвали, які спеціальності і вузи стали найпопулярнішими серед абітурієнтів у 2021 році.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ