Археологічні знаряддя біля місця розкопок

Стародавнє "ательє": археологи знайшли у Марокко місце, де виготовляли одяг 120 тис років тому – фото

Shutterstock

На місці розкопок було виявлено 62 інструменти з кісток

Учені знайшли у печері Контрабандистів на заході Марокко "ательє" часів кроманьйонців. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на iScience.

Дана знахідка вказує на те, що вже 120 тис років тому зародилася складна культура та виробництво, а також на виготовлення та використання одягу вже у ті часи. Зокрема, археологи знайшли 62 інструменти з кісток, якими:

  • виготовляли одяг
  • полірували його для гладкості
  • зіскоблювали кісткові заготовки, щоб створити форми

Окрім цього, були виявлені кістки з порізами, що характерно при знятті шкури для отримання хутра. За словами дослідників, люди у ті часи добували хутро з лісових кішок, шакалів і піщаних лисиць.

На жаль, тема виготовлення древніми  людьми одягу погано вивчена, бо до нашого часу не міг зберегтися одяг тієї епохи. Втім, ці знахідки демонструють, що за часів кроманьйонців люди вже мали відносно розвинену культуру в цій сфері.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що учені показали відбитки дитячих долонь у печері, якій від 169 до 266 тис років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ