Новонароджена дитина

Учені стверджують, що наступного десятиліття різко впаде народжуваність дівчаток – чим це обумовлено

Shutterstock

"Менша кількість жінок в популяції може привести до підвищеного рівня антигромадянської поведінки і насильства і в кінцевому підсумку може вплинути на довгострокову стабільність і соціально сталий розвиток"

На думку дослідників, наступного десятиліття на 4,7 млн менше будуть народжуватися дівчата, що обумовлено практикою абортів за статевою ознакою та іншими аспектами. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на France 24.

Учені проаналізували дані про понад 3 млрд народжень протягом останніх 50 років у 12 країнах, які за півстоліття демонстрували диспропорцію чоловіків і жінок. Також вони взяли до уваги 17 країн, де це становище було обумовлено культурними та соціальними причинами. Переважно дослідження стосувалося країн Південно-Східної Європи, Південної та Східної Азії.

За прогнозами учених, диспропорція дівчаток і хлопчиків сягне 22 мільйонів до 2100 року. Демографічна ситуація призведе до появи самотніх чоловіків, а також збільшення насильства та зменшення шлюбів.

"Менша кількість жінок в популяції може привести до підвищеного рівня антигромадянської поведінки і насильства і в кінцевому підсумку може вплинути на довгострокову стабільність і соціально сталий розвиток", – зазначили фахівці.

Немовля
Немовля
Фото: Shutterstock

Автори дослідження стверджують, що для більш точних висновків треба проаналізувати більше даних, а також звернутися до освітніх ініціатив. На їх думку, деяким країнам варто відмовитися від упередженості до нащадків чоловічої статі та інших підходів.

"Більш широка мета пов'язана з необхідністю впливу на гендерні норми, які лежать в основі шкідливих звичок, таких як передпологовий відбір статі. Це вимагає більш широких правових рамок для забезпечення гендерної рівності", – підсумували вони.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, чому сучасна молодь менше зацікавлена в сексі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ