Немовля

У дітей, які народилися під час пандемії, нижчий рівень інтелекту – дослідження

Shutterstock

Однією із причин може бути підвищений рівень стресу у матерів

Група американських вчених провела дослідження, метою якого було виявити, як пандемія впливає на розвиток та інтелект дітей. Результати дослідження опубліковано на сервері препринтів medRxiv, передає "Дивогляд".

Учені дослідили 672 дітей, які були народжені у різні періоди: до січня 2019 року, з січня 2019 по березень 2020 і після весни 2020 року.

Усі діти народилися доношеними і без вроджених вад. Дослідники провели серію тестів, щоб визначити рівень IQ, когнітивні здібності, а також вербальні та моторні функції кожного із дітей.

Виявилося, що у дітей, які народилися після початку пандемії, усі досліджені показники нижчі, ніж і дітей, які народилися раніше. Середній рівень IQ дітей, народжених до початку пандемії,  100, а у "пандемічних" дітей – лише 78.

При цьому прослідковується закономірність: що нижчий соціально-економічний рівень родини, то нижчі показники у дитини.

Автори дослідження вважають, що причиною таких результатів є те, що під час пандемії молоді батьки мали підвищений рівень стресу через вимушену ізоляцію, роботу з дому з маленькими дітьми, брак підтримки від рідних, тощо. Окрім того, стрес матері через початок пандемії міг негативно вплинути на внутрішньоутробний розвиток дитини.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що у США через штам коронавірусу "Дельта" госпіталізували рекордну кількість дітей.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ