Абхіманью Мішра

12-річний хлопчик став наймолодшим гросмейстером в історії шахів і побив рекорд українця

The Field / Twitter

Елізабет Гармон відпочиває

12-річний Абхіманью Мішра, який живе у Нью-Джерсі, США, зумів стати наймолодшим гросмейстером  в усій історії шахів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на CNN.

Щоб стати гросмейстером з шахів, гравець повинен досягти трьох норм гросмейстера - нагороди, що присуджується за високий рівень виступів у шаховому турнірі, а також набрати 2500 балів у рейтингу Ело Міжнародної федерації шахів (FIDE).

Минулого тижня після чергової перемоги на турнірі у Будапешті (Угорщина) Абхіманью виконав третю норму і довів свою кількість очок до 2500.

На момент присвоєння звання гросмейстера Мішрі було 12 років, 4 місяці і 25 днів. Він побив рекорд українського (з 2009 року російського) шахіста Сергія Карякіна, який у 2002 році став гросмейстером у віці 12 років і 211 днів.

Мішра також є наймолодшим міжнародним майстром, він отримав це звання у віці 10 років 9 місяців і 3 днів.

У семирічному віці Абхіманью став експертом Федерації шахів США, а у 9 отримав звання наймолодшого національного майстра.

Нагадаємо, серіал "Ферзевий гамбіт" про молоду талановиту шахістку Елізабет Гармон спричинив справжній сплеск цікавості людей всього світу до шахів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ