Хід королеви

Ефект "Ферзевого гамбіту": як мінісеріал відродив зацікавлення шахами – дослідження

buzzfeed.com

Професійні шахісти, які ведуть свої блоги про гру, зазначили, що кількість підписників різко зросла після виходу серіалу

Після релізу серіалу "Ферзевий гамбіт" на Netflix про шахістку Елізабет Хармон на наступний день пошукових запитів за словом "шахи" зросла майже вдвічі у порівнянні з попереднім роком. Про це пише Salon

Міжнародний гросмейстер й та блогер, який викладає навчальні відео на YouTube, зазначив, що кількість підписників після релізу серіалу швидко зросла. 

"Кілька тижнів тому я почав відчувати "ефект ферзевого гамбіту". У мене було відео під назвою "Як розіграти ферзевий гамбіт", яке я зняв 31 серпня. Зараз це відео з найбільшою кількістю переглядів, яке у мене є. Воно набрало 150 000 переглядів за два тижні. В середньому у мене було 70 000 переглядів за день", – розповів Розман.

Таку ж тенденцію зазначив і хорватський шахіст, який нині має найпопулярніший канал про шахи на YouTube з понад 840 тисячами підписників.

"На мій канал підписується більше людей, ніж зазвичай. Я не можу сказати напевно, чи пов’язано це з серіалом, але відео, яке я зробив про фінальну гру Елізабет проти Боргова вже набрало 1,6 мільйона переглядів, так що я бачу, що є зв’язок", – пише Радич. 

Також обидва шахісти помітили зростання кількості зацікавлених грою жінок, які підписуються на їхні сторінки. 

"Зазвичай у мене 98% глядачів – чоловіки й 2% – жінки. Прямо зараз, коли ми переживаємо цей бум, це 3,6% жінок, тобто майже вдвічі більше", – зазначив Радич. 

Водночас додаток для гри у шахи піднявся на 256 позицій у рейтингу завантажень після виходу "Ферзевого гамбіту" і нині займає 62 місце. 

"Хід королеви" – мінісеріал, який розповідає про талановиту шахматистку Бет Хармон. У дев'ятирічеомц віці дівчинка втрачає маму в автокатастрофі та потрапляє до дівчачого інтернату. Там героїня вчиться грати у шахи разом з місцевим охоронцем. 

Раніше Стівен Кінг назвав найкращий серіал 2020 року.  

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ