Старіння

Люди "помолодшали" на 3 роки лише за 8 тижнів – як провели цей простий експеримент

Shutterstock

Учені стверджують, що можно боротися зі старінням без медикаментів

Американські та канадські фахівці довели, що шляхом цілеспрямованого впливу на епігенетичні процеси в організмі можна стати молодшим. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на AgING.

Переважно люди починають стрімко старішати внаслідок хронічних захворювань. На думку експертів, здоровий спосіб життя може дозволити керувати біологічним віком.

Як проводили цей експеримент?

До плацебо контрольованого експерименту залучили 43 здорових чоловіків, вік яких був від 50 до 72 років. Дослідження тривало 8 тижнів.

Програма експерименту складалася з:

  • збалансованої дієти
  • повноцінного сну
  • фізичних вправ і відпочинку
  • прийому пробіотиків і фітонутрієнтів

Як змінилося харчування учасників?

Передусім чоловіки почали менше вживати вуглеводи. Замість цього вони збільшили у раціоні корисні тваринні білки (у тому числі рослинні білки та печінку), овочі та фрукти.

Овочі
Овочі
Фото: Depositphotos

Фізична активність

Учасники експерименту щонайменше півгодини щодня виконували вправи середньої інтенсивності. Щоб знизити стрес чоловіки займалися дихальними практиками двічі на день, а також спали близько 7 годин щодня.

Як завершився експеримент?

За 8 тижнів дослідження учасники зменшили свій біологічний вік більш ніж на 3 роки, якщо порівнювати з контрольною групою. Цей експеримент, як вважають автори, чудово вказує на потребу в безпечній програмі харчування та житті без ліків (звісно же, це не стосується людей, які приймають медикаменти за призначенням лікаря).

Зазначимо, що ця стаття не написана фахівцем у сфері медицини. Самолікування може завдати шкоди вашому здоров'ю, а тому за будь-яких сумнівів щодо стану свого організму – звертайтеся до лікарів.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що 52-річна жінка, яка виглядає на 30 років, поділилася секретом молодості.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ