Тромб

Яка група крові має найвищий ризик тромбозів – учені

Shutterstock

У кожної з них є певні особливості, пов'язані з хворобами

Фахівці з Каролінського інституту знайшли зв'язок між певними групами крові та захворюваннями, для чого їм довелося дослідити приблизно 5 млн людей у Австралії. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на eLife.

Відомо, що тип крові у людей залежить від розташування білками (антигенами) поверхні червоних кров'яних тілець. Щоб визначити групу крові переважно користуються двома системами – AB0 і RhD. Перша система характеризується 4-ма основними групами крові – A (2), B (3), AB (4) і 0 (1), кожна з яких або RhD-позитивна, або RhD-негативна.

Завдяки минулим дослідження учені дізналися, що в людей з 1-ю групою крові менший ризик серцево-судинних захворювань або тромбів. Однак, вони з більшою ймовірністю страждають від кровотечі, якщо порівнювати з людьми, в яких 2-а або 3-а групи крові.

Також було припущення, що людина з певною групою крови може бути менш захищеною від певних інфекційних хвороб. Щоб отримати відповіді на ці питання дослідники скористалися шведськими реєстрами охорони здоров'я, де є дані понад 5 млн людей.

Науковцям вдалося виявити 49 хвороб, пов'язаних з системою AB0, а також одне захворювання, пов'язане з RhD. Учені дійшли до наступних висновків:

  • у людини з 2 групою крові більший ризик виникнення тромбів
  • у людини з 1 групою – згортання крові
  • у жінки з 1 або 3+ групою крові – гіпертонії на тлі вагітності
  • у людини з 3 групи менша вірогідність розвитку каменів у нирках

За словами вчених, є потреба в додаткових дослідженнях для підтвердження цих результатів.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що американські вчені знайшли новий спосіб боротьби з раком.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ