Учені розповіли про людей, що "ожили" після смерті

Інколи ми чуємо про людей, які змогли "повернутися" до життя після смерті, що часто супроводжується недостовірностями та скепсисом.

Однак, є багато наукових досліджень, які демонстрували "оживання" людей після умовних смертей. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLS.

Вчені називають цей феномен "синдромом Лазаря", який отримав назву на честь персонажа з Біблії. Також він відомий як ауторесусцитація.

По суті кажучи, під час цього у людини зупиняється і мимоволі перезавантажується серце. Одночасно відбувається відновлення кровообігу після того, як людину перестають намагатися повернути до життя.

Дослідники вивчили всю медичну літературу щодо цього цікавого явища і знайшли 65 людей, які зштовхнулися з ауторесусцитацією з 1982 по 2018 рік. 18 осіб повністю відновилися після "смерті".

Смерть
Смерть
Фото: Shutterstock

Читайте також: Як запобігти сонному паралічу та в чому його небезпека

Один звіт за 2001 рік має інформацію про 66-річного чоловіка, у якого зупинилося серце через підозру на аневризму черевної аорти, тобто з основної кровоносної судини, що йде вниз по його черевній порожнині, відбувалося протікання.

Людину терміново доставили до лікарів, які намагалися її рятувати протягом 17 хвилин. Використання всіх звичних методів не допомогло, а тому чоловіка оголосили мертвим.

Монітори та апарат штучної вентиляції легенів вже не працювали, але один із лікарів не покинув кімнату з 66-річним чоловіком, бо хотів використати його тіло для навчання студентів. Вже через 10 хвилин лікар зрозумів, що у "покійного" присутній пульс. Він вжив усі необхідні заходи і повністю відновив пацієнта.

"Синдром Лазаря" є незручним, бо він порушує фундаментальні питання щодо того, як нам треба визначати смерть. В американському законодавстві сказано наступне: "Людина, у якої спостерігається або (1) необоротне припинення функцій кровообігу і дихання, або (2) необоротне припинення всіх функцій всього мозку, включаючи мозковий стовбур, – вважається мертвою".

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото
Фото: Depositphotos

Це є надійним методом визначення смерті, проте необоротну серцеву зупинку не завжди можна зафіксувати. Може здаватися, що людина вмерла, але потім вона неочікувано оживає.

Дослідники вивчили це питання та дійшли до висновку, що смерть – не обов'язково миттєвий момент "вимкнення світла". Скоріше, вона – порівняно повільний і "блукаючий" процес.

Для підтвердження своїх думок вчені досліджували життєво важливі показники більше ніж у 600 тяжкохворих людей, котрих відключили від системи життєзабезпечення. За їх словами, зупинка та перезапуск серця може відбуватися по декілька разів під час вмирання, перш ніж відбудеться його повна та остаточна зупинка.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що жінка, яка пережила клінічну смерть, розповіла, що побачила.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше