Як самостійно прочистити каналізаційні труби – лайфхаки

Багато людей мають проблеми з забитою каналізацією, для вирішення чого витрачають багато грошей та нервів. Однак, є певні методи, які можуть допомогти прочистити каналізацію без сантехніка.

"Дивогляд" розповість у цьому матеріалі про основні способи знищення побутових засмічень у трубах.

Як виявити проблему?

Каналізаційні системи переважно забиваються поступово, бо усіляке сміття збирається у трубах, внаслідок чого водному потоку стає важко проходити. Саме тому звертайте увагу на ситуацію, коли вода погано стікає.

Також це може проявлятися у неприємному запаху, який теж провокує сміття. Коли труба повністю засмічується – вода просто більше не зможе пройти, замість чого накопичиться у раковині чи унітазі.

Забита раковина
Забита раковина
Фото: Shutterstock

Як прочистити?

Існує багато варіантів пробиття каналізації, серед яких виділимо наступні:

  • термічний
  • хімічний
  • механічний
  • гідродинамічний

Інколи для кращих результатів їх комбінують, а не використовують поодинці.

Гаряча вода

Цей метод може допомогти, якщо на стінках каналізаційних труб виникли жирові чи мильні нарости. У цьому випадку буде достатнім ввімкнути гарячу воду на 10-15 хвилин.

Вантуз

Жінка намагається пробити засмічену трубу
Жінка намагається пробити засмічену трубу
Фото: Shutterstock

Це елементарний спосіб, але малоефективний, якщо виникла складна ситуація, бо він допоможе, якщо і труби потрапили папір, волосся чи залишки продуктів. 

Щоб усунути проблеми, є потреба у зворотно-поступальних рухах вантузом, які виконуються декілька разів. Після пробиття варто змити все водою. Також зазначимо, що існують різні вантузи для прочищення унітаза, мийки чи ванної.

Хімічний метод

Цим методом варто скористатися, якщо засмічення виникло в сифоні або поблизу нього. Для цього треба спеціальні засоби (наприклад, "Кріт").

Якщо у вас немає такої продукції, то скористайтеся звичайною содою або оцтом, які допоможуть у разі виникнення мильної або жирової пробки. Однак, це може не допомогти, якщо ви, наприклад, викидали в трубу наповнювач для котячого лотка, бо він дуже її забиває.

Механічне видалення

Ремонт раковини
Ремонт раковини
Фото: Shutterstock

Цей розділ актуальний для тих, хто дуже забив свою каналізацію. До нього варто переходити лише у тому випадку, якщо всі попередні лайфхаки не допомогли.

Один із найкращих методів – видалення сміття тросом. Для цього є потреба у гарних гумових рукавичках і помічнику, який буде спостерігати за рівним станом троса. 

Для початку знайдіть газети чи інший папір, на який можна буде покласти брудний інструмент. Потім визначте тип каналізаційного засмічення труби, від чого залежить вибір насадки.

Наприклад, щоб дістати ганчірку або збите волосся візьміть спіраль. У процесі обертайте руків'я в одному напрямку. Дістати пробку треба акуратно, а також не забувайте пильнувати, щоб трос не утворював витки.

Профілактика

Раковина
Раковина
Фото: Shutterstock

Щоб не потрапляти в такі ситуації, треба дуже дбайливо ставитися до системи водогону та каналізації. Ми радимо регулярно для профілактики чистити сифони за допомогою спеціальних пластикових сіточок, які не дають пройти твердому та великому сміттю.

Не треба кидати ганчірки, сміття та інші предмети, які можуть забити трубу. Також можна промивати систему окропом щотижня.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як помити вікна без розводів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше