Ремонт

Скільки коштує ремонт: як максимально точно розрахувати бюджет

Shutterstock

Чули таку приказку: "порахувати вартість ремонту просто: врахуйте всі витрати і множте цифру на 3"?

З таким підходом багато сімей змушені жити в недобудованій квартирі, перетягуючи з кута в кут мішки з цементом і рулони шпалер. Тому важливо на самому початку скласти максимально реалістичний кошторис і адаптувати витрати під свій бюджет.

У вартість ремонту входять 3 глобальні статті витрат:

● дизайн-проєкт;

● послуги ремонтної бригади;

● матеріал.

У цій статті ви дізнаєтеся, які статті витрат краще не урізати, а де можна заощадити.

  1. Дизайн-проєкт

Все частіше перед початком ремонту жителі мегаполісів звертаються за послугами дизайнера. Всупереч стереотипам, дизайнер потрібен не тільки для того, щоб приміщення було стильним. Цей фахівець в першу чергу піклується про функціональність простору. Також він може допомогти у виборі будівельних матеріалів, контролювати процес ремонту і роботу будівельної бригади.

До дизайнера звертаються навіть ті, хто планує робити бюджетний ремонт. Він знає, як раціонально розподілити ваші гроші, де можна заощадити, як не купити зайві будматеріали. Тому скористатися послугами цього фахівця можна навіть при середньому бюджеті. Але якщо у вас вже є досвід в ремонті квартир і ви чітко знаєте, яким хочете бачити своє майбутнє житло – можете викреслити витрати на дизайнера з кошторису.

До речі, ще один фактор, який дозволяє відмовитися від послуг дизайнера – надійна ремонтна бригада. Чому так - зрозумієте з наступного пункту.

  1. Послуги ремонтної бригади

Під час складання кошторису виникає бажання заощадити на послугах майстрів. Але, повірте, відразу стати маляром, штукатуром і плиточником – завдання практично нездійсненне. Є ризик, що ви просто зіпсуєте дорогі плитку і шпалери. Краще найняти бригаду майстрів з ремонту квартир з хорошими відгуками і портфоліо.

Як така бригада допоможе заощадити на послугах дизайнера? Левова частка бюджету на дизайн-проєкт закладається на послугу будівельного нагляду, коли дизайнер контролює роботу майстрів. Але якщо вибирати бригаду за відгуками, потреба в нагляді зникає.

Ремонт
Ремонт
Фото: Shutterstock

Перед початком робіт майстри складають кошторис. Іноді до нього можуть входити вартість штукатурки, ґрунтовки та цементу для чорнових робіт. Підрядник купить їх і доставить на об'єкт. Зверніть увагу, чи входять до кошторису "приховані" витрати, які з'їдають чималу частину бюджету:

● вивіз сміття;

● доставка будматеріалів;

● розвантаження доставленого замовлення;

● підйом матеріалів, меблів, техніки;

● підключення, установка і збирання техніки або меблів.

  1. Матеріал

Це та сама стаття витрат, яка має властивість стрімко зростати в процесі ремонту. Якщо заздалегідь не скласти чіткий перелік необхідних будівельних матеріалів, доведеться постійно їх докуповувати. А це зайві витрати часу і грошей, адже в підсумку ви переплатите за доставку і розвантаження.

Щоб розрахувати кількість будь-яких будівельних матеріалів для чорнових і чистових робіт, виміряйте площу поверхонь стін, стелі та підлоги. Не забудьте відняти площу дверей і вікон. Тепер можна порахувати кількість необхідних витратних матеріалів. Як правило, на упаковках сумішей, ґрунтовки, фарби вказано витрату на квадратний метр поверхні.

Врахуйте і непередбачені витрати з бюджету. Найчастіше вони виникають під час ремонту у вторинному житлі. Тут часто виявляються неприємні сюрпризи у вигляді тріщин в стінах, кривої підлоги, старих комунікацій.

Не забудьте закласти в кошторис вартість сантехніки, меблів, побутової техніки, декору. Ці витрати здаються не такими великими в порівнянні з основним ремонтом, але в сумі вони з'їдять не менше 15% бюджету. Верхньої межі цієї цифри немає, все залежить від ваших потреб.

І ще одна порада: не поспішайте купувати все необхідне для ремонту. Дізнайтеся ціни в різних магазинах, спробуйте знайти прямі контакти постачальників, зробіть попереднє замовлення на нетермінові покупки. Все це допоможе урізати витрати.

Теги:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ