Планети

Астрономи знайшли планету, яка теоретично придатна до життя

Shutterstock

Учені планують проведення додаткових досліджень

Експерти проводили експеримент NEAR (New Earths in the Alpha Centauri Region – "Нові землі в області Альфи Центавра"), в рамках якого вони мали знайти нові землеподібні планети. Їх дослідження виявилися успішними, про що повідомили в Nature Communications.

Команда вчених, яку очолив Кевін Вагнер, користувалася оптичним телескопом VLT. На нього встановили новий коронограф, який екранував випромінювання від Альфи Центавра А.

Інструменту вдалося зареєструвати невелику екзопланету. Розмір її річного обороту приблизно дорівнює нашим 10 рокам. Є припущення, що ця планета – газовий гігант.

Воно обумовлено тим, що розмір знахідки приблизно аналогічний Нептуну, який у чотири рази більший, ніж Земля. Справа в тому, що ця планета не має твердої поверхні, тому ця версія може бути доцільною.

Її орбіта знаходиться в зоні населеності материнської зірки, яка дозволяє температурі не бути занадто високою або маленькою. Завдяки цьому вода може зберігати рідкий вигляд, тому цілком можливо, що на екзопланеті є життя.

Астрономи планують надалі детально досліджувати зірки і планети альфи Центаври, для чого вони можуть відправити міжзоряну місію.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що археологи знайшли поблизу Стоунгенджу незвичну споруду.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ