Очі

Креативне рішення: в Австралії будуватимуть дороги з одноразових масок

Shutterstock

За словами влади, це суттєво зекономить уряду гроші

Австралійські вчені вигадали новий будівельно-дорожній матеріал, що складається з подрібнених медичних масок і переробленого бетону. Його планують отримувати з відходів під час знесення будівель. Про це пише т Fast Company.

"Для будівництва одного кілометра двосмугової дороги необхідно близько трьох мільйонів масок. Цей хід запобігатиме потраплянню на звалище близько 93 тонн відходів", – йдеться в описі проекту.
 
Новий матеріал для будівництва доріг створили дослідники з Мельбурнського королівського технологічного інституту. У складі цього матеріалу – подрібнені одноразові маски та
оброблене будівельне сміття.
"Річ в тому, що в одноразових масках є пластик, зокрема поліпропілен, який важко розкладається, наголошують дослідники. Вони також пояснюють, що поліпропіленові волокна в масках підсилюють зв'язки між частинками щебеню, що робить дорогу міцнішою", – говорить керівник експерименту професор Джи Лі.

Використання цієї суміші знизить витрати на будівництво на 30%. Тільки видобуток бетону з кар'єру коштує близько $50 за тонну, а вартість переробленого бетону становить всього $26. Включно з вартістю збору та дезінфекції масок, готова суміш може коштувати від $32 до $78 за тонну. 

Читайте також: Дві маски краще захищають від Covid-19 – лікар. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ