Сергій Проскурня

Помер український режисер Сергій Проскурня: чим він був відомий

Facebook / Sergii Proskurnia

Покійний був активним громадським діячем

На 64 році життя помер український театральний режисер і продюсер Сергій Проскурня. Про це повідомив у Facebook колишній міністр культури Євген Нищук.

"Це був не просто режисер, видатний культурний діяч, філософ…Я його називав наш Драматург…Важко осягнути масштаби подій, яких торкалось його серце та креатив…Мій ВЕЛИКИЙ ДРУГ…", – написав він.

Причину смерті поки що не назвали, як і дату, коли з ним будуть прощатися.

Зазначимо, що Сергій Проскурня народився 28 листопада 1957 року. Він був театральним режисером, продюсером і лауреатом премії Національної спілки театральних діячів України "Експеримент" та імені Сергія Данченка.

В 2007 році він входив у команду Міністра культури і туризму України Василя Вовкуна, а також займав посаду радника міністра на громадських засадах. У 2009 році Проскурня – генеральний директор та художній керівник, яким він був в Одеському національному академічному театрі опери і балету, а з 2009 по 2015 рік – головний режисер в Черкаському драмтеатрі.

Проскурня досить довго співпрацював з Українською Православною Церквою Київського Патріархату, Українською Греко-Католицькою Церквою та іншими конфесіями.

Також покійний запам’ятався як режисер ораторії "З нами Бог", яку присвятили Небесній сотні і тим військовим, яких відправили на Донбас.

Під час революції на Євромайдані Проскурня зафіксував на камеру зачитування уривку з поеми Тараса Шевченка "Кавказ" Сергієм Нігояном, який після цього став відомим на всю країну.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що удова Ларрі Кінга розповіла про реальну причину смерті чоловіка.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ