Сергій Єрмаков

Геній у своїй справі: що відомо про життя і смерть єдиного незрячого модельєра у світі Сергія Єрмакова

відкриті джерела

У середу 20 січня у віці 48 років з життя пішов один із найвідоміших і найдорожчий дизайнер України Сергій Єрмаков.

Про причини смерті модельєра наразі не повідомляється. Однак відомо, що з 11-річного віку Сергій страждав від цукрового діабету. Через недугу він майже повністю втратив зір, а в останні роки у нього також значно погіршився слух і він змушений був користуватися візком.

Сергій Єрмаков народився 17 червня 1971 року. Хоча за життя він дав безліч інтерв’ю, він не любив розказувати про те, де народився і яким було його дитинство.

Однак все ж відома одна цікава деталь. Свою першу сукню Єрмаков створив у 7 класі. Це було святкове новорічне вбрання для його мами, яка завжди була музою модельєра. Сукня була із білого атласу і зеленого оксамиту.

Сергій також розповідав, що у школу він завжди ходив з журналами мод, тому у нього завжди було багато подруг, з якими йому було набагато цікавіше, ніж з хлопчиками. 

Сергій Єрмаков
Сергій Єрмаков
Фото: відкриті джерела

Коли майбутньому дизайнеру було 17 років, він вступив на навчання до швацького училища у Києві. Тоді ж він познайомився зі своєю майбутньою дружиною Людмилою. Та через життєві труднощі пара не змогла довго бути разом. Через кілька років після одруження Людмила поїхала на роботу до Італії, а ще через кілька років вони розлучилися.

У середині 90-х сукні Сергія Єрмакова почали користуватися популярністю серед зірок шоу-бізнесу і політиків.

Через діабет, який прогресував, на початку 2000-х Сергій майже повністю втратив зір. Він переніс 8 операцій, однак це змогло врятувати лише 5% зору для одного ока. Дизайнер дуже комплексував через свої очі, тому на публіці завжди носив темні окуляри.

Сергій Єрмаков
Сергій Єрмаков
Фото: Сергей Ермаков / Facebook

Втрата зору значно вплинула на кар’єру і творчі плани дизайнера. Адже якраз перед цим його прийняли в Паризьку школу моди, та від омріяного навчання довелося відмовитися.

Однак це не завадило Сергію продовжити свою діяльність. Кутюр’є не міг сам малювати свої ескізи, тому він надиктовував своє бачення асистентам.

Єрмаков був єдиним незрячим дизайнером у світі. Його талант високо оцінили французькі модельєри Пако Рабан і Жан-Поль Готьє. А у 2003 році дизайнера нагородили премією "Людина року".

Одна із суконь, які створив кутюр'є:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ