Глибоководний вулкан

Учені дослідили кислотні глибоководні вулкани та знайшли близько 300 нових форм життя

Ocean Woods Oceanographic Institution

Ці організми мешкають в екстремальних умовах

На нашій планеті є організми, які живуть у спекотних і холодних умовах, але також є мешканці палючих кислотних струменів підводних вулканів. Про це повідомили в Live Science.

Останні отримали назву "екстремофіли", які проживають в умовах, які більша частина організмів вважала би непридатними. Члени цієї групи мають мікроскопічний розмір.

Вони характеризуються наявністю стійких до радіації тихоходок, прокаріотів з дна Маріанської впадини і бактерій, які виділяють кислоту і роблять Єллоустоун таким барвистим.

Наразі дослідники зарахували до цього переліку близько 300 нових дуже живучих мікробів. Їхнє середовище – глибоководний вулкан, який розташований за 320 км від Нової Зеландії. У дослідженні морським біологам допоміг дистанційно керований робот, який очистив відкладення з гідротермального джерела на глибині 1,8 км.

Вулканічні відкладення проаналізували методом ДНК і ідентифікували 285 різних типів нових мікробів, які до цього науковці не знали. До нового "улову" увійшли 202 потенційно нових види бактерій и 83 види архей, які є давніми одноклітинними мікроорганізмами.

"Ми доходимо висновку, що  мікроби можуть надати чимало інформації про навколишнє середовище", – розповів співавтор дослідження Мірчі Подара.

Завдяки цим результатам науковці можуть отримати ще один інструмент для дослідження найекстремальніших місць планети, які важко аналізувати традиційними методами вимірюваннями.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що учені знайшли рештки найбільшого динозавра у світі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ