Важливе питання: як пережити ще один локдаун та зберегти психічне здоров'я – поради психологів

З 8 січня по 24 січня в Україні запровадили локдаун: не працюватимуть розважальні заклади, улюблені кав'ярні та кінотеатри. Відвідувати святкові локації також заборенено.

Країна знову уповільнює свої темпи, а час ніби завмирає у чотирьох стінах квартири. Дивогляд зібрав основні поради психологів, що допоможуть подолати новий локдаун та не нашкодити своєму моральному здоров'ю. 

Фізична активність 

Фізичні вправи
Фізичні вправи
Фото: Shutterstock

Цікаво, що у деяких країнах психотерапевти принципово не беруть пацієнта на терапію, якщо той не займається спортом хоча б мінімально. Спорт – можливість повернути собі відчуття контролю за своїм тілом. Якщо ваша робота повністю перейшла в онлайн, навіть прості прогулянки без телефона можуть бути корисні.

Спілкування 

Взуття
Взуття
Фото: Shutterstock

Складні ситуації провокують нас усамітнитися та проводити час наодинці. Психологи радять уникати повного занурення тільки у свої думки – не бійтеся брати ініціативу та йти на контакт з друзями першими. Спілкування – можливість розділити емоції з іншими, а отже, відчути зв'язок з кимось. 

Психологи зазначають, що утримання власних емоцій призводить до емоційного вигоряння та втоми. Водночас душевна розмова з близькою людиною може попередити цей критичний стан. 

Сон 

Сон
Сон
Фото: Shutterstock

Тривале перебування вдома розмиває межі між роботою та відпочинком. Внаслідок цього люди починають нехтувати режимом сну та лягають спати вже після 23-ої години. Недоотримання необхідної кількості сну, своєю чергою, призводить до підвищення рівня стресу в організмі, а отже, до тривожних станів, депресії та втоми. 

Психологи радять за годину до сну відкласти усі гаджети та почитати книжку або помалювати. І головне – засинати у той день, в який ви прокинулися. 

Психотерапія 

Психолог
Психолог
Фото: Shutterstock

Психотерапія може стати рятівною палицею, яка зможе підтримати вас та допомогти розв'язати складні ситуації у вашому житті. Оскільки більшість спеціалістів зараз перейшла на онлайн-терапію, знайти професіонала стало простіше. 

Деякі психотерапевти практикують групові заняття, на яких ви можете не тільки зав'язати знайомства, а й знайти підтримку. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше