Вчені відкрили новий вид тварин, які отримали назву на честь відомого лиходія – фото

Науковці відкрили абсолютно новий вид піраній, якому дали ім'я на честь головного антагоніста з "Володаря перснів" – Саурона

Піраньї відомі в усьому світі своїми гострими зубами та здатністю за кілька секунд обгризати м'ясо з кісток своїх жертв. Проте, не всі піраньї є хижаками, оскільки деякі з них, так звані піраньї-вегетаріанці, харчуються рослинами. Один з нових видів піраній був виявлений у річках Амазонії, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Ця тварина має "людські зуби"

Дослідники офіційно описали та назвали новий вид піраній-вегетаріанців на честь Саурона з "Володаря перснів" Дж. Р. Р. Толкіна – новий вид отримав назву Myloplus sauron. Вони розповіли, що обрали таку назву через круглу форму тіла та характерні помаранчеві та чорні позначки, які нагадують око Саурона.

Цей новий вид став одним із двох, недавно названих вченими у рамках зусиль з вивчення біорізноманіття риб в Амазонії. Цей новий вид піраній має зуби, схожі на людські, що характерно для його рослинної дієти.

Хоча Myloplus sauron тісно пов'язаний з піраньями, його більше знають як "паку" – загальну назву для піраній-вегетаріанців. Дослідники підкреслюють, що їхнім основним завданням було вивчення амазонських піраній та їхніх родичів, які змінюють свій зовнішній вигляд протягом життя, що ускладнює їхнє розрізнення.

Риба
Риба
Фото: Mark H. Sabaj

Провідний автор дослідження та старший куратор з Лондонського музею Руперт Коллінз розповів, що як тільки колеги запропонували назву для нового виду, команда зрозуміла, що вона ідеально підходить. Вчені зазначають, що новий вид дійсно нагадує око Саурона, особливо червоними плавниками та помаранчевими плямами на тілі.

Представників виду Myloplus sauron можна зустріти лише в басейні річки Шингу, бразильської притоки Амазонки. Цей вид живе поруч з понад 600 іншими видами риб, включаючи понад 70 таких, що не зустрічаються більше ніде у світі.

До речі, фахівці вважають, що приблизно 43% риб, які населяють Амазонію, залишаються досі не відкритими.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як у Бразилії чоловік рятувався від бджіл і стрибнув у озеро, де його з'їли піраньї.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше