Лікарі

Вже народжує потомство: вчені шоковані істотою, яка понад 46 тисяч років провела у вічній мерзлоті – фото

Shutterstock

Це може бути невідомий до цього часу вид

46-тисячолітній черв'як, який був виявлений у вічній мерзлоті та повернутий до життя, розпочав процес народження нових особин. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Star і Washington Post.

Мікроскопічного черв'яка виявили у стані глибокої заморозки після понад п'ятдесятирічного перебування в льоду. Після його реанімації вчені шоковані – черв'як почав розмножуватися шляхом партеногенезу, що дозволяє йому розвиватися без необхідності у партнері.

Зазначається, що цей черв'як, відомий як нематода, протягом цих років перебував у стані анабіозу (або криптобіозу), коли всі метаболічні процеси зупиняються, дозволяючи йому виживати в екстремальних умовах. Цей процес, який охоплює розмноження, розвиток і відновлення, був описаний у дослідженні.

Черв'як
Черв'як
Фото: PLOS Genetics

За даними фахівців, нематоди Plectus murrayi та Tylenchus polyhypnus раніше оживали після десятків років спокою у моху та гербарних зразках, а Panagrolaimus kolymaensis, новоописаний вид, перебував у стані криптобіозу тисячоліттями.

Голлі Бік, фахівець з глибоководдя, зауважила, що в океанських жолобах і вулканічних ґрунтах мешкають тисячі видів нематод. Експерти вважають, що виявлений недавно черв'як може представляти вид, який зник близько 50 000 років тому.

"Проте це може бути також просто невідомий до цього часу вид нематоди", – зауважив Вільям Кроу з Університету Флориди.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені оживили "зомбі-вірус", який майже 50 тисяч років провів у вічній мерзлоті.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ