Ісус Христос, про якого не розповідає Біблія: дослідники зробили цікаве відкриття

Науковці проаналізували непримітний папірус, що зберігала Гамбурзька бібліотека, і дійшли висновку, що цей рукопис – важливий релігійний документ, який висвітлює дитинство Ісуса з Назарета

Давній манускрипт, знайдений у Державній та університетській бібліотеці ім. Карла фон Оссієцького в Гамбурзі, пропонує унікальний погляд на ранні роки Ісуса з Назарета. Раніше науковці мали доступ до обмеженої кількості текстів поза Біблією для відтворення деталей його життя, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLScience.

Доктор Лайош Беркес з Берлінського університету і професор Габріель Ноккі Маседо з Льєжського університету детально дослідили цей фрагмент. Вони розповіли, що манускрипт під назвою "P.Hamb.Graec. 1011" – це найдавніший відомий приклад Євангелія від Фоми, що датується IV або V століттям нашої ери. Раніше було прийнято вважати що найдавніша копія цього Євангелія належить до XI століття нашої ери.

Доктор Беркес зауважив, що фрагмент є джерелом великого інтересу для дослідження, оскільки фахівці змогли точно датувати його IV-V століттям, що робить його найдавнішою відомою копією.

Цей стародавній текст розміром приблизно 11 на 5 сантиметрів містить 13 рядків грецького письма. Протягом десятиліть його ігнорували через грубий почерк, що призводило до помилкового сприйняття його як звичайного документа.

Євангеліє від Фоми висвітлює події з дитинства Ісуса, які не зафіксовані в Біблії. Доктор Ноккі Маседо підтвердив, що їхні знахідки на цьому пізньоантичному грецькому фрагменті підтверджують сучасну гіпотезу, що Євангеліє від Фоми спершу написали грецькою мовою.

Цей фрагмент також містить історію, відому як "Оживлення горобців", в якій маленький Ісус створює глиняних горобців і надає їм життя. Це дослідження має велике значення, оскільки воно додає історичного контексту і допомагає фахівцям розуміти те, як розвивалися та поширювалися ранньохристиянські тексти.

Що сучасна наука знає про Ісуса?

Сучасна наука має дуже обмежені безпосередні дані про Ісуса Христа, оскільки він жив у період античності, близько 2000 років тому, і не залишив безпосередніх письмових слідів. Більшість інформації про Ісуса надходить із релігійних текстів, зокрема з Нового Завіту Біблії.

Наукова спільнота вивчає Ісуса, як історичну фігуру, за допомогою історичного методу й археологічних досліджень. Однак важливо бачити різницю між історичною фігурою Ісуса та релігійними ідеями про нього, які розвинулися в християнстві.

Отже, наука вивчає контекст, у якому жив Ісус, його культурні, політичні та релігійні впливи. Хоча безпосередніх матеріальних свідчень про нього майже немає, існують спроби реконструкції його історичної особистості на основі аналізу релігійних текстів та документів періоду.

Раніше "Дивогляд" розповідав про те, що саме пив Ісус Христос на Таємній вечері.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше