тунель під Львовом

Під Львовом виявили тунель, який простягається через місто – фото і відео

RDZS

Тунель перебуває у напіваварійному стані і знаходиться на глибині 40 м під землею

У Львові знайшли величезний підземний тунель довжиною 11 км, який тягнеться через все місто, передає "Дивогляд" із посиланням на RDZS.

Підземний тунель виявили дигери. Дослідники розповіли, що цей тунель вирили за допомогою підземного комбайна, який використовують для будівництва метрополітену. 

Тунель перебуває у напіваварійному стані на глибині 40 м під землею. У ньому міститься багато сміття та води. У 2011 році дитина впала у відгалуження тунелю у районі Левандівка. Дитину не могли знайти кілька днів.

Крім Левандівки, тунель збирає чимало води з третини Львова і впадає у Полтву біля вулиці Торф'яної під проспектом Чорновола.

Дигери спустилися на 40 м під землю в тунель з метою дослідити його найглибшу ділянку – між Левандівкою та вулицею Варшавською.

Під каналізаційним люком на вулиці Брюховицькій відкривається драбина у прірву висотою з дев'ятиповерхівку. На всяк випадок вони взяли з собою газоаналізатор та протигази, однак, повітря внизу виявилося придатним для дихання.

Останній проліт драбини до води був відсутній через корозію, але на цей випадок у дилерів були телескопічні драбини.

"До нас тут з дигерів ніхто ще не бував. Ми не знали, які небезпеки можуть чекати, і тому, були максимально обережні. Це одне з найнебезпечніших підземель, в якому ми коли-небудь були! Тунель тричі проходить під залізницею, має розмите дно, а ґрунтові води фонтанами б'ють з його стін", – діляться враженнями дослідники.

Спустившись вниз, дилери потрапили у загадковий тунель діаметром 3,3 м на глибині 40 м під землею.

"Метою нашої мандрівки, крім дослідження тунелю, була перевірка його стану. Він використовується як каналізаційний колектор і, судячи із зігнивших драбин, відсутніх люків та сміття: тунель давно не обслуговували", - розповідають дослідники.

Спочатку дигери пішли проти течії в бік вулиці Шевченка і Левандівки. За декілька десятків метрів вони побачили загату зі сміття, що затримувала мул і піднімала рівень води до поясу. З мулу виділявся газ, який вітер зносив нижче по течії. Просуватися далі було небезпечно, тому дилери повернулися туди, звідки стартували.

"Це нас і рятувало, адже сірководень смертельно-небезпечний! Стоячи по пояс у воді та на горі бруду, ми легко діставали триметрової стелі руками. Третина колектора тут замулена, і так бути не повинно!", – додають знавці.

Від точки старту в напрямку перетину вулиці Варшавської та проспекту Чорновола тунель мав відчутний нахил і швидку течію. Мулу та бруду там вже не було. Замість щільного дна під ногами стирчали гострі куски бетону та арматуру.

"Ми, неначе, брели кам’янистою Тисою, ногами намацуючи ногами дно у каламутній воді. Пройдену відстань ми рахували по аварійних виходах з тунелю, які стояли кожні 500 метрів. На жаль, жоден не був у робочому стані. Тож ми, щоб вибратися потім на поверхню, мусіли вертатися назад аж до місця спуску. В сумі пройшли 5 км під землею", – розповіли хлопці.

Дірки в тунелі були заглушені старими дерев'яними кілками. Нових кілків виявлено не було, але хлопці помітили нові струмені. На основі цього вони зробити висновок, що цей колектор не обслуговується вже багато років.

Пройшовши 2 км за течією, тунель різко пірнув униз, до вулиці Тунельної. Пересуватися тунелем стало неможливо через сильну течію. Хлопці вийшли на поверхню через місце, де заходили. 

На основі свого походу дослідники зробили наступні висновки щодо тунелю:

  • Бетонне дно розмите;
  • Зі стінок б'ють ґрунтові води;
  • Деякі ділянки дуже замулені;
  • Аварійні виходи засипані сміттям.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що в океані зникли одні з найбільших істот у світі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.



ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ