Тварина, яка здійснює 300 тисяч вбивств щодня та має невідоме походження – фото та цікаві факти

Земля є житлом для багатьох створінь, які проживають як на суходолі, так і у водах океану

Деякі з них відомі своєю здатністю полювати у групах, тоді як інші виявляють більшу успішність в самотньому полюванні. Гієни відомі своєю популярністю – їх часто описують як хитрих і малодушних, але ще менше відомо про їхніх незвичайних родичів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Серійний вбивця у дикій природі?

Зараз ми розповімо про земляних вовків, які мають гострі зуби, проте відрізняються від гієн у виборі їжі. Ці тварини поширені в Саванні та луках східної та південної Африки і відомі своєю здатністю з'їдати до 300 000 живих істот за ніч.

Основу їхнього харчування становлять терміти та мурахи, яких земляні вовки збирають завдяки своїм довгим липким язикам. Варто зазначити, що еволюція цих вовків та їх дивна дієта досі викликають питання у науковців.

Відомо, що язик земляних гієн (інший варіант їхньої назви), широкий і має великі затверділі вирости або бугорки, які містять смакові рецептори. Разом з термітами тварини також ковтають велику кількість піску, проте вчені вважають, що це допомагає їм у травленні.

Земляний вовк
Земляний вовк
Фото: Фото з відкритих джерел

Істоти характеризуються плоскими, голкоподібними зубами, які не призначені для пережовування м'яса. Проте вони все ще мають ікла, які використовуються для захисту території та дітей.

Важливо відзначити, що земляні вовки є найменшими з усіх чотирьох видів гієн: їхня довжина коливається від 50 до 80 см, а висота не перевищує 50 см. Їх відрізняє від плямистих або смугастих гієн те, що земляні вовки не утворюють груп, але збираються лише для розмноження та виховання потомства.

Науковці припускають, що однією з причин самотнього способу життя тварин є їхня пристрасть до термітів. Кожної ночі вони вирушають на полювання, під час якого велику кількість часу витрачають на лизання термітів – на жаль, такий спосіб харчування, заснований на пошуку їжі, просто не підходить для життя у групі.

Досі залишається загадкою, як саме з'явився цей вид. Проте вчені припускають, що це відбулося приблизно 15 млн років тому, коли земляні гієни відокремилися від своїх нинішніх родичів і вимерлих предків. Найстаріші скам'янілості цього виду датуються лише 4 млн років тому.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені розкрили таємницю тварин із Чорнобиля.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше