"Перша реакція – "вау"
Учені помітили на Венері потоки лави, що можуть бути результатом нещодавнього виверження вулканів на планеті, передає "Дивогляд" із посиланням на The New York Times та IFL Science.
Науковці стверджують, що поверхня Венери вкрита вулканами, але відомості про останню вулканічну активність датуються понад 2 млн років тому. Нове дослідження свідчить про те, що вулкани на Венері можуть бути активними ще й досі.
За допомогою орбітального апарату Magellan експерти зафільмували потоки лави на Венері. Апарат виявив два потоки лави на планеті, які за розміром дорівнюють викидам вулкана Кілауеа (Гаваї) після його пробудження у 2018 році.
"Коли ви бачите щось подібне, перша реакція – "вау", – сказав Давіде Сулканезе, докторант Університету д'Аннунціо в Пескарі (Італія) та провідний автор дослідження.
Використовуючи дані про ці два виверження, знавці встановили, що вулканічна активність на Венері значно вища, ніж припускалося раніше. Науковці також відмітили, що глибина розташування лави невідома, що унеможливлює встановлення її об'єму. Однак, дослідники змогли порівняти швидкість її потоку з середньорічною на Землі за останні 180 млн років.
"Таким чином, згідно з цими розрахунками, Венера не тільки може бути набагато більш вулканічно активною, ніж передбачалося раніше, але її вулканічна активність також може бути того ж порядку величини, що і на Землі", – пояснили вчені.
Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у NASA показали виверження вулкана на супутнику Юпітера.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.