Юпітер

У NASA показали виверження вулкана на супутнику Юпітера – фото

NASA

Через постійні виверження на поверхні небесне тіло може змінювати свій зовнішній вигляд

Космічний апарат Juno Національного аерокосмічного агентства (NASA) показав виверження вулкана на супутнику Юпітера, передає "Дивогляд" із посиланням на акаунт NASA у соцмережі Х.

На оприлюднених знімках крупним планом можна розгледіти третій за величиною супутник Юпітера під назвою Іо. Зонд зафіксував вулканічну активність на поверхні супутника у зображеннях із високою роздільною здатністю. У цей момент Juno підлетів до Іо на максимально коротку відстань, ніж вдавалося будь-якому іншому апарату за останні понад 20 років.

У грудні 2023 року Juno вже наближався до супутника Юпітера на відстань майже 1500 км від його поверхні. Тоді проліт був здійснений над північною півкулею супутника, а тепер апарат дістався й південної частини.

Нові зображення демонструють вулканічну поверхню Іо у дрібних деталях, включно з подвійними активними шлейфами, що представляють "два жерла одного гігантського вулкана, або два вулкани поруч один з одним"

"Поєднуючи дані цього прольоту з нашими попередніми спостереженнями, наукова команда Juno вивчає, як змінюються вулкани Іо", – сказав у заяві Скотт Болтон, головний дослідник Juno.

Знавці пояснюють інтенсивну вулканічну активність на супутнику Юпітера ​​гравітаційним тяжінням самої планети, а також силою інших її супутників – Європи, Ганімеда та Каллісто.

Експерти також додали, що через постійні виверження на поверхні, Іо може змінювати свій зовнішній вигляд. Науковці продовжать дослідження з метою дізнатися більше про механізм роботи вулканів на поверхні супутника та встановити наявність глобального магматичного океану під скелястою поверхнею.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що телескоп Джеймса Вебба сфотографував зірку, якій 50 тис років.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ