Марсохід Ingenuity

Вертоліт Ingenuity завершив місію на Марсі – у NASA повідомили про поломку апарата

nasa.gov

"Інженьюіті" – перший повітряний літальний апарат на іншій планеті"

Американське національне космічне агентство NASA оголосило про завершення місії гелікоптера Ingenuity на Марсі, передає "Дивогляд" із посиланням на сайт агентства.

Під час посадки на поверхню Червоної планети апарат пошкодив одну або кілька лопатей несучого гвинта. Про це свідчать фотографії, які були зроблені 18 січня і надіслані на Землю.

Голова агентства Білл Нельсон запевняє, що Ingenuity "пролетів вище і далі, ніж ми коли-небудь могли собі уявити" і допоміг агентству "зробити неможливе можливим".

"Історична подорож "Інженьюіті" – першого повітряного літального апарату на іншій планеті – підійшла до кінця", – сказав він.

Експерти розповіли, що 18 січня гелікоптер Ingenuity повинен був зробити короткий вертикальний зліт. Під час посадки NASA втратило зв'язок з апаратом на висоті близько 1 метра. Зв'язок відновили наступного дня, але вертоліт вже не міг злетіти.

По завершенні місії фахівці поведуть остаточні випробування систем Ingenuity, а також завантажать зображення і дані з його вбудованої пам'яті.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що Perseverance знайшов ознаки життя у древньому озері на Марсі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ