планета, екзопланета, галактика

У NASA показали злиття двох галактик в одну – фото

Pixabay

Галактики перебувають у самому центрі зіткнення

Космічний телескоп Hubble Національного агентства NASA показав злиття двох галактик. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на офіційний сайт агентства.

Апарат показав своєрідну галактику Arp 122, яка насправді складається з двох різних галактик – викривленої спіральної NGC 6040 та круглої спіральної LEDA 59642. Ці дві галактики повернені одна до одної так, що перебувають у самому центрі зіткнення. Ці процеси відбуваються на відстані близько 570 млн світлових років від Землі.

Варто відмітити, що галактичні зіткнення та злиття зазвичай здійснюються у дуже повільному часовому масштабі. Для прикладу, наша галактика Чумацький Шлях так само має ризик зіткнення зі своїм найближчим галактичним сусідом – Галактикою Андромеди (M31). Разом із цим, перед зіткненням галактик повинно пройти щонайменше 4 млрд років.

Як формується одна галактика з кількох?

Усі галактики складаються із численної кількості зірок, їхніх сонячних систем, пилу, газу та невидимої темної матерії. Під час зіткнення всі ці складові можуть змінюватися у гравітаційних силах, що діють на них. В результаті, такі процеси повністю змінюють структури галактик і призводить до формування однієї єдиної.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що телескоп Джеймса Вебба сфотографував зірку, якій 50 тис років

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ