Уран

Астрономи показали справжні кольори Урана і Нептуна – фото

Shutterstock

Ранні зображення планет були покращені з метою якомога детальніше продемонструвати атмосферу планети

Британські астронавти показали, які кольори насправді мають планети Нептун та Уран, передає "Дивогляд" із посиланням на BBC.

Дослідження науковців продемонстрували, що усі попередні уявлення про кольори цих двох планет виявилися помилковими. На знімках космічної місії 1980-х років Нептун був представлений у насичено синьому кольорі, а Уран – у зеленому.

Ранні зображення планет були покращені з метою якомога детальніше продемонструвати атмосферу планети. Нещодавнє дослідження показало, що насправді ці дві крижані планети-гіганти мають майже однакове забарвлення зеленувато-синього кольору.

"Вони зробили те, що, я думаю, кожен у Instagram зробив би в якийсь момент свого життя: вони підправили кольори. Вони підкреслили синій колір лише для того, щоб показати особливості, які можна побачити в атмосфері Нептуна, і саме тому зображення дуже синє, але насправді Нептун дуже схожий на Уран", – сказала професорка астрофізики Единбурзького університету Кетрін Гейманс. 

Уран і Нептун
Уран і Нептун
Фото: ВВС

Професор Оксфордського університету Патрік Ірвін, який керував дослідженням, заявив, що астрономи вже давно припускали, що більшість сучасних зображень недостатньо точно відображають справжні кольори цих двох планет.

"Попри те, що штучно насичений колір був відомий на той час серед планетологів – і зображення були опубліковані з підписами, що його пояснюють – ця різниця з часом загубилася", – наголосив Патрік Ірвін.

Заступник директора Королівського астрономічного товариства доктор Роберт Мессі зазначив, що в астрономічних дослідженнях покращення зображень є звичайною практикою.

"Було б безглуздо дивитися на астрономічне зображення і не думати, що воно було покращено. Так і має бути, бо саме так вони обробляються, щоби бачити речі. Справа не в тому, що існувала якась змова з метою приховати це від публіки!", – додав Роберт Мессі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що супертелескоп James Webb виявив вуглець на крижаному супутнику Юпітера.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ