Юпітер

Супертелескоп James Webb виявив вуглець на крижаному супутнику Юпітера

NASA

Вуглець міг виникнути у підповерхневому океані об'єкта

Супертелеском NASA James Webb знайшов вуглекислий газ на поверхні супутника Юпітера, передає "Дивогляд".

Астрономи використали дані з космічного телескопа James Webb, які він зібрав з поверхні Європи – супутника Юпітера. Експерти виявили на крижаній поверхні космічного об'єкта вуглекислий газ.

За словами науковців, вуглець міг виникнути у підповерхневому океані та відкладений у геологічно недавньому часовому масштабі.

"На Землі життя любить хімічне різноманіття – чим більше різноманітності, тим краще. Наше життя засноване на вуглеці. Розуміння хімічного складу океану Європи допоможе нам визначити, чи є він ворожим до життя, чи це може бути хорошим місцем для життя", – заявив провідний автор дослідження Джеронімо Вільянуева з Центру космічних польотів Goddard NASA в Грінбелті, штат Меріленд.

Учені зазначають, що дослідження Європи дозволило встановити наявність океанічної солі в регіоні Тара.

"Тепер ми бачимо, що вуглекислий газ також сильно сконцентрований там. Ми вважаємо, що це означає, що вуглець, ймовірно, походить із внутрішнього океану", – додала інший автор дослідження Саманта Трамбо з Корнельського університету в Ітаці, Нью-Йорк.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що астрономи виявили гігантську планету з двома Сонцями.

Дивіться також відео 5 каналу: ПОВІСТКИ В "ДІЇ"? В Україні створюють ЄДИНИЙ ЕЛЕКТРОННИЙ РЕЄСТР ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНИХ. Софія Норенко

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ