Юпітер

Для майбутніх поколінь та інопланетян: NASA відправить у космос особливе послання – фото

NASA

На пластині вигравіювали різні елементи

Національне космічне агентство NASA відправить у космос спеціальне послання. Про що йтиметься у посланні – розповідає "Дивогляд" із посиланням на науково-дослідний центр NASA Jet Propulsion Laboratory (JPL).

У жовтні поточного року місія Europa Clipper вирушить у космічну подорож до системи Юпітера і впродовж п'яти років вивчатиме ознаки позаземного життя. Одним з вантажів, який місія Europa Clipper доправить на супутник Юпітера, є особливе послання – танталова пластина розміром 18 на 28 см, що закриває блок з інструментами.

На пластині вигравіювали різні елементи. Зокрема, вірш американської поетеси Ади Лаймон, портрет ученого-планетолога Рона Грилі, зображення пляшки, рівняння Дрейка та зашифрований діапазон радіочастот, що розглядається як ідеальний для міжзоряного зв'язку через низький фоновий шум.

На зворотній частині пластини знаходиться графічне відображення слова "вода" 103 мовами, а також символ, що означає "воду" жестовою мовою.

На тому ж боці пластини розмістили мікрочип з іменами понад 2,6 млн людей, які залишили свою заявку на сайті місії.

Повідомляється, що інформаційні пластини, які раніше NASA надіслало у космос на зондах "Вояджер" і "Піонер", виходили в міжзоряний простір. У свою чергу, "Європа Кліппер" відрізняється від інших тим, що залишиться в межах системи Юпітера.

Як розповіли вчені, це послання присвячене майбутнім поколінням, які продовжать досліджувати космос. Також інформація на пластині могла б бути корисною і для інопланетних цивілізацій. Зокрема, рівняння Дрейка, яке можна використати для оцінки числа потенційно активних, здатних вийти на контакт, цивілізацій у нашій галактиці Чумацький Шлях.

А ось діапазон радіочастот, що придатні для міжзоряного спілкування, зашифрований у вигляді атома з електронами. Він допоможе легко знайти спільну мову без додаткових знань.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, хто та як "увімкнув" перше світло у Всесвіті.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ