Сонячна система

На околицях нашої Сонячної системи може існувати життя – дослідження

Shutterstock

"Це переосмислює наше розуміння"

Учені виявили ймовірні ознаки життя у найвіддаленіших куточках нашої Сонячної системи, передає "Дивогляд" із посиланням на Newsweek.

Експери звернули увагу на карликові планети Еріда і Макемаке, що розташовані в поясі Койпера за орбітою Нептуна, та припустили, що ці об'єкти можуть мати геотермальну активність під своєю поверхнею.

Науковці зробили відкриття, виявивши на поверхні Еріди і Макемаке ізотопи метану. Це такі форми метану, що розрізняються кількістю нейтронів в ядрі. Це перший випадок, коли ці сполуки виявили на космічних об'єктах за межами Нептуна.

Дослідження показало, що метан міг потрапити на поверхню об'єктів в результаті геотермальної активності. Таким чином, можна припустити, що карликові планети можуть бути місцем кріовулканізму або навіть мати гаряче кам'яне ядро.

Нове відкриття науковців свідчить про те, що планети Еріда і Макемаке насправді можуть бути значно теплішими, ніж вважалося раніше, а отже й цілком можуть бути придатними для життя.

"Можливість існування підповерхневих океанів і виявлення рідкісних ізотопологів метану в цих далеких світах кидають виклик загальноприйнятій думці про первозданний склад великих транснептунових об'єктів".

"Це не тільки переосмислює наше розуміння цих крижаних світів, але й підкреслює ключову роль ендогенних сил у формуванні зовнішніх тіл Сонячної системи", – сказав професор-дослідник Флоридського космічного інституту Університету Центральної Флориди Ноемі Пінілья-Алонсо.

Під час дослідження знавці використали дані, зібрані космічним телескопом Джеймса Вебба. Апарат допоміг дослідникам виміряти склад поверхонь Еріди та Макемаке.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Сонячній системі може ховатися ще одна планета.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ