Проте, усі промені світла, що могли існувати, були заблоковані, не здатні вирушити в подорож через космос, оскільки фотони були розсіяні електронами, що залишали Всесвіт в темряві та непрозорим. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ScienceAlert.
Космічний телескоп Вебба допоміг заглянути у далеке минуле Всесвіту
Це означало, що світло не могло вільно поширюватися у Всесвіті. Проте, через приблизно 400 тисяч років, світло нарешті змогло пробитися крізь густий шар водню, освітлюючи Всесвіт. У рамках нового дослідження науковці виявили початкове джерело цього світла.
Приблизно 300 тисяч років після початку Всесвіту, коли він почав остигати, протони та електрони об'єдналися, утворивши атоми, з'явився газоподібний водень та деяка кількість гелію, з яких згодом утворилися перші зірки. Світло від цих первісних зірок спочатку було поглинуте газоподібним воднем, але поява все більшої кількості зірок забезпечила більше світла, яке реіонізувало газ навколо, дозволяючи світлу поширюватись далі. Отже, світло охопило весь Всесвіт приблизно через мільярд років після Великого вибуху.
Проте, ідентифікувати точне джерело цього первинного світла для астрономів було важко. Припущення було, що його могли випромінювати величезні чорні діри або величезні галактики з новоутвореними зірками, що випускали потужне ультрафіолетове світло.
За допомогою космічного телескопа Вебба астрономи змогли заглянути у далеке минуле Всесвіту і стикнулися з несподіванкою. Вони з'ясували, що за реіонізацію водню та поширення світла стоять маленькі, тьмяні карликові галактики, а точніше, зірки в цих галактиках.
Ці зірки розсіяли водневий туман, освітливши міжгалактичний простір у найперші часи існування Всесвіту. Їхні іонізовані фотони перетворили нейтральний газоподібний водень на іонізовану плазму, під час так званої епохи реіонізації.
В процесі дослідження астрономи скористалися гравітаційним ефектом скупчення галактик Abell 2744 як лінзою, що дозволило збільшити та виявити світло від віддалених, маленьких і тьмяних галактик, які існували на самому початку часів.
Аналіз світла з цих галактик показав, що вони не тільки були найпоширенішим типом галактик у ранньому Всесвіті, але й випромінювали в чотири рази сильніше світло, ніж більші галактики.
Дослідники підкреслюють, що зроблене ними відкриття підтверджує значну роль маленьких галактик в еволюції Всесвіту. Втім, через обмеженість вибірки, вони планують продовжити пошук інших подібних галактик для підтвердження своїх висновків.
Раніше "Дивогляд" розповідав про найяскравіший об'єкт у Всесвіті та чорну діру, яка щодня "з'їдає" одне Сонце.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.
Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.