Продає товари з рф: у Китаї створили аватар української блогерки – фото та деталі скандалу

У китайських соцмережах поширилися відеоролики, де іноземні жінки розмовляють китайською мовою, висловлюючи свою прихильність до Китаю. Ці відео створені за допомогою технологій штучного інтелекту, використовуючи вкрадені зображення

Серед постраждалих виявилася 20-річна Ольга Лоєк з України, студентка Університету Пенсильванії, яка спеціалізується на когнітивних науках. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Голос Америки".

Вона активно веде канал на YouTube, де обговорює теми ментального здоров'я і ділиться своїми роздумами про життя. Вона стала свідком того, як її обличчя використовувалося в китайських соціальних мережах без її відома.

"Я почала перекладати відео за допомогою Google Translate і зрозуміла, що більшість цих облікових записів говорять про такі речі, як Китай, росія, про те, наскільки хороші відносини між Китаєм і росією. Це дуже образливо", – поділилася вона.

У цих відео її представляють під різними іменами, такими як Наташа, Анна або Грейс, і вона виступає як росіянка, яка ідеалізує Китай і висловлює бажання вийти заміж за китайця.

Фрагмент ролика
Фрагмент ролика
Фото: Скріншот із соцмереж

Аватари в деяких відео вихваляють зв'язки між росією та Китаєм, а інші зосереджені на китайській культурі та історії, а також на бажанні росіянок вийти заміж за китайців.

На платформах Douyin та Bilibili з'явилося кілька десятків відео з використанням обличчя Лоєк, де вона говорить китайською. Багато з цих акаунтів рекламують відвідування онлайн-магазинів для покупки, як вони стверджують, справжніх російських товарів.

Douyin, китайський аналог TikTok, позначив деякі з цих відео як можливо створені з використанням ШІ, однак з коментарів стає зрозуміло, що багато глядачів вірять в автентичність персонажів.

На Bilibili, одному з найбільших відеохостингів Китаю, відео з обличчям Лоєк марковані логотипом HeyGen, вказуючи на їх походження з сайту відповідної компанії. У одному з роликів навіть показано, як створити коротке відео на HeyGen з кліпом, де говорить Лоєк.

Після того як Лоєк та її підписники на YouTube почали надсилати скарги китайським соцмережам, близько десятка профілів, які використовували її зображення, були видалені. Попри ці події, Лоєк не має наміру припиняти свою діяльність на YouTube.

"Нам потрібна певна нормативна база, щоб розуміти та запобігти подібним речам", – додала вона.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що Ілон Маск звинуватив компанію Google у расизмі через штучний інтелект.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше