Прапор Китаю

У Китаї засудили до страти іноземного письменника – у чому його звинувачують

Pixabay

Його визнали винним за всіма пунктами обвинувачення

У понеділок у столиці Китаю винесли смертний вирок австралійцю Янгу Хенцзюню, письменнику і блогеру з демократичними поглядами, який народився в Китаї. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Reuters.

Вирок передбачає відстрочку виконання, з можливістю заміни на довічне ув'язнення через два роки. Янг був затриманий у 2019 році в аеропорту Гуанчжоу, працюючи до цього в Нью-Йорку, і звинуватили у шпигунстві, хоча Китай і не назвав країну, на користь якої він нібито шпигував.

Фен Чонґі, науковець із Сіднея, повідомив, що сім'я Янга була присутня на суді, де їм повідомили про умовний смертний вирок. Чонґі назвав це рішення глибоко несправедливим і повідомив, що Янг заперечує свою вину, закликаючи австралійський уряд вжити заходів для його дострокового звільнення.

За словами іншого адвоката, який займається правами людини в Пекіні та бажав залишитися неназваним, Янг був визнаний винним за всіма пунктами обвинувачення.

Пенні Вонг, міністр закордонних справ Австралії, висловила своє здивування та обурення вироком, зазначивши, що австралійський уряд занепокоєний триваючими затримками у розгляді справи Янга і піклується про його добробут, включаючи доступ до належного медичного обслуговування.

Раніше "Дивогляд" розповідав, які найжорстокіші смертні кари застосовують у світі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ