Станція "Академік Вернадський"

Не лише пінгвіни: українські полярники показали, які тварини народилися біля "Вернадського"

flickr.com

На вас чекають дуже зворушливі фото

Українські полярники зі станції Вернадського показали фото з сусіднього острова в Антарктиді, на якому народилися дитинчата домініканських мартинів та крячків полярних. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.

Малечу виявили, коли обстежували скелі поблизу острова Гротто, розташованого північніше Галіндезу, де і знаходиться станція Вернадського. На скелях знайшли гніздо мартинів.

"Це типово для мартинів: вони можуть гніздувати як колоніями, так і окремими парами. Відкладають зазвичай 2-3 яйця. Дітлахи народжуються по черзі, мають густий пух сіро-коричневого кольору, з жовтим відтінком на грудях та темними цятками на голові", – стверджують науковці.

За словами полярників, протягом перших днів дитинчата знаходяться у гнізді, а потім покидають його, тримаючись поруч і ховаючись від загроз. Вже за місяць їхній розмір майже досягає габаритів дорослих особин.

Окрім цього, на скелях помітили гнізда антарктичних крячків. Цікаво, що яйця цих птахів розміром з волоський горіх. У пари крячок зазвичай є 1-2 яйця.

У новонароджених пташенят строкате забарвлення. У дитинчат темний дзьоб, а у дорослих птахів – яскраво-червоний. Як і мартинята, ці тварини народжуються по черзі, початковий період свого життя проводять у гнізді, а потім досліджують місцевість навколо нього.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що українські полярники показали, як в Антарктиці розважаються пінгвіни.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ