Жираф

Навіщо жирафі довга шия – науковці

відкриті джерела

Цікаве дослідження

Учені провели дослідження та встановили, чому в жирафів розвинулися довгі шиї. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Inverse.

Науковці вивчали скам'янілість тварини Discokeryx xieshi з раннього міоцену, вік якої становить майже 17 мільйонів років. Вони дійшли висновку, що довгі шиї у цих тварин розвинулися у результаті статевого відбору, а їхнє походження йде від D. xiezhi.

Відомо, що жирафи займаються так званою "боротьбою шиями". Вони травоїдні, а тому їхні зуби більше підходять для подрібнення рослинності, а не для розрізання плоті. Відповідно, вони не можуть смертельно кусати, як це роблять, наприклад, леви, але вони компенсують цей недолік довгою шиєю.

Окрім цього, ця боротьба є демонстрацією спарювання. Так, самці переслідують інших, щоб завоювати "серце" самки. Самець із переважаючими осиконами має перевагу, бо його риси передаються потомству після спарювання. Станом на сьогодні, довга шия допомагає жирафу не лише боротися, але й харчуватися.

"Суть у вивченні D. xiezhi полягає в тому, що він показує, як статевий відбір відіграв важливу роль у морфології шиї предка жирафа. Причому таке пояснення може бути використане і для сучасного жирафа", – розповіли дослідники.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, чому самотні самки жирафів живуть менше, ніж ті, хто має "друзів".

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ