Вівці

В Ірландії історики "найняли" на роботу овець, які шукають старі поховання – фото й відео

Shutterstock

Найстаріший знайдений тваринами пам'ятник датується 1711 роком

В Ірландії волонтери й історики використовують овець для очистки могил від заростей. Завдяки цьому вони знаходять старі поховання на кладовищі. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Facebook-акаунт приходу церкви Святого Матвія.

Ідея використання овець належить депутатці міськради Кросхейвена Одрі Баклі – коли вона відвідувала Уельс, то побачила, як місцева церковна громада пасе кіз на кладовищі. Тварини у цей час з'їдали траву і, таким чином, очищали надгробки.

Згодом жінка зробила пропозицію Департаменту культурної спадщини ради графства Корк теж скористатися таким методом, на що там погодилися. 

"Кози виявили багато надгробків 1700-х років. Ми зареєстрували понад 400 пам'ятників. Найстаріший – 1711 року", – розповіла Баклі.

Кози з'їли лише весь плющ на кладовищі, а ось від трави відмовилися. Втім, учасники проєкту залучили овець. Останні допомогли знайти старі надгробки, які "не бачили цілу вічність". Овець історикам та волонтерам в оренду надають місцеві фермери.

"Багато з пам'ятників – просто камені з написами. Люди не могли дозволити собі купити надгробки, тому використовували валуни в якості маркерів могил", – сказано у повідомленні.

22 липня, у четвер, вівці допомогли історикам знайти пам'ятник на могилі дворічної дівчинки Марії Кейт Рассел, яка померла в 1872 році. Волонтерам навіть вдалося знайти племінника покійної.

"Він довго намагався знайти інформацію про неї і навіть планував приїхати з Великої Британії, але був змушений скасувати поїздку через пандемію. Він в захваті і дякує усім причетним до знахідки і планує приїхати як тільки зможе", – розповіли члени громади, які доглядають за кладовищем.

Стадо овець у Ірландії, які допомагають шукати старі надгробки
Стадо овець у Ірландії, які допомагають шукати старі надгробки
Фото: Templebreedy 'Save Our Steeple' / Facebook

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що кролики зробили важливе археологічне відкриття віком 9 тис років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ