водій з телефоном

Зміни для українських водіїв з 1 травня – на що треба звернути увагу

Shutterstock

Ці зміни спрямовані на підвищення рівня безпеки на дорогах

Починаючи з 1 травня, в Україні стартує нове положення до Правил дорожнього руху, яке регламентує використання денних ходових вогнів та інших світлових приладів на автотранспорті за межами населених пунктів. Про це повідомляє "Дивогляд".

Ці зміни вніс Кабмін ще восени 2023 року, скасувавши обмеження в часі, яке раніше діяло з 1 жовтня по 1 травня. Тепер вони діють безперервно, незалежно від пори року або часу доби.

Згідно з новими правилами, всі автотранспортні засоби, що рухаються за межами населених пунктів, повинні мати увімкнені денні ходові вогні або ближнє світло фар. Це актуально як для легкових автомобілів, так і мотоциклів. У разі відсутності денних ходових вогнів, водії зобов'язані увімкнути ближнє світло фар.

Крім того, в умовах обмеженої видимості дозволяється використання дальнього світла фар або протитуманні фари, за умови, що це не засліплюватиме інших учасників дорожнього руху.

Ці зміни спрямовані на підвищення рівня безпеки на дорогах, бо денні ходові вогні поліпшують видимість транспортних засобів для інших учасників дорожнього руху. В Європейському дослідницькому інституті з безпеки дорожнього руху стверджують, що використання денних ходових вогнів може зменшити кількість ДТП у світлу частину доби на 10-15%.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що для українських водіїв пропонують підвищити штрафи.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ