Вербна неділя: історія, традиції і коли святкують у 2024 році

Вербна неділя вважається великим святом у християн, яке традиційно відзначають за тиждень до Великодня

Християни східного і західного обрядів відзначають це свято у різні дати, так само, як і Великдень. Коли Вербну неділю святкують у 2024 році розповідає "Дивогляд".

Традиційно на Вербну неділю віряни відвідують храм, щоб освятити вербову лозу. Цього року християни відзначатимуть це свято сьогодні, 28 квітня. Рівно за тиждень у неділю, 5 травня, святкуватимуть Великдень.

Чому саме "Вербна неділя"?

Вважається, що за день до цього Ісус Христос воскресив Лазаря у Віфанії. Ця звістка швидко розлетілася світом, а день цієї події стали називати "Пальмовою неділею", оскільки при в'їзді до Єрусалиму Ісусу встеляли ноги пальмовим гіллям, яке символізувало перемогу і незалежність.

Враховуючи, що пальми в Україні не ростуть, на свято почали використовувати вербу. Також у деяких регіонах Вербну неділю називають Шутковою, Цвітною, Квітною і Вербницею.

Вербна неділя
Вербна неділя
Фото: відкриті джерела

Що робити на свято?

У Вербну неділю віряни освячують у храмі гілочки верби, а після легенько б'ють один одного і промовляють: "Не я б'ю – верба б'є, за тиждень Великдень".

Вербове гілля необхідно зберігати до наступного року, а за повір'ям, якщо проковтнути бутончики верби – "котики", то цілий рік людина буде щаслива.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, коли у Польщі святкують Великдень і які дні вважаються вихідними.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання. 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше