Стрітення Господнє

Головна молитва, яку треба читати у день Стрітення Господнього

Pinterest

15 лютого християни східного обряду відзначають велике релігійне свято – Стрітення Господнє

Як розповідав "Дивогляд", цей день нагадує про зустріч святого Симеона з маленьким Ісусом, якому виповнилося 40 днів після народження. За переказами, Симеон прожив 300 років спеціально для того, щоб зустріти Спасителя.

У християнстві цей день також вважають точкою зустрічі Старого і Нового Заповітів.

Віряни цього дня можуть поставити у церкві особливу свічку, яка називається Громовиця. Вважається, що вона захищає людину від різних лих, а молитви, вимовлені перед нею, мають особливу силу.

Головна молитва, яку читають священники у храмах, називається "Пісня Симеона Богоприїмця": 

"Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом твоїм з миром.
бо бачили очі мої спасіння Твоє,
яке Ти приготував перед лицем усіх народів,
світло на просвітлення язичників і славу народу Твого, Ізраїль".

Тропар Стрітенню:

"Радій, благодатна Богородице Діво, бо з тебе засяяло Сонце правди Христос Бог наш, що просвічує тих, що в темряві. Веселися й ти, старче праведний, ти прийняв в обійми визволителя душ наших, що дарує нам воскресіння".

Молитва до Господа на щастя

"Всевишній Ісус Христос, я благаю Тебе про моє земне щастя. Почуй молитви мої в такий світлий день, не відвернись від слів моїх, що йдуть від серця, подаруй мені і людям любов один до одного. Навчи нас, негідних рабів Твоїх, радіти кожному дню, зміцнювати віру і примножувати любов до Тебе. Дозволь отримати щастя з Твоєю допомогою, щоб кожен день був новим продовженням щасливого життя. Допоможи мені зрозуміти, що необхідно викреслити з мого життя, щоб стати щасливою людиною. Я молю Тебе про мудрість у поведінці моїй і словах моїх. В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь".

Молитва до Богородиці на щастя

"Царице Небесна, прийми молитви раба Божого (ваше ім’я). Перед Тобою, Богоматір, схиляюся і тільки Тобі можу свої таємниці відкрити. Тільки Тобі, Свята Діво, відомо все, чим живу, чим дихаю і що попросити хочу. Моє серце просить свободи, наповнення, йому важко без щастя і підтримки Твоєї. Благаю Тебе, висвітли мій шлях до щастя швидкого, яке своїм світлом осяє все моє життя. Не покидай мене, Божа Мати. Я навіки славитиму ім’я Твоє".

Раніше ми розповідали про історію та традицію, а також про прикмети та заборони на Стрітення.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ