У 2023 році ці дні припадають на період з 20 по 26 лютого, пише "Дивогляд".
Своїм корінням свято Колодій сягає у праслов’янські часи. Є свідчення, що навіть стародавні трипільці влаштовували святкування, щоб відзначити прихід весни.
Колодій – це бог шлюбу, злагоди та примирення. Вважалося, що цього тижня він допомагає людям відновити сили після довгої виснажливої зими.
У період Колодія всі намагалися помиритися і забути старі образи.
У християнські часи збереглася традиція, пов’язана із заміжжям. Це були останні дні, коли можна було святкувати весілля перед постом. А тим парубкам, які ще не засватали дівчину, до пояса чи до руки чіпляли дерев’яну колодку, яку дозволялося зняти лише за відкуп.

Якщо ж дівчина хотіла висловити свою симпатію якомусь хлопцю, вона могла почепити йому біля серця "колодку" із тканини, вишиту квітами. Етнографи зазначають, що це унікальна українська традиція, аналогів якій у світі не існує.
З радянських часів у нас укорінилася традиція святкувати Масляну і готувати тонкі млинці з різними начинками.
Але українська Масниця має інші традиції. Наші предки готували у цей період вареники з сиром. А цей тиждень також називають Сиропусним.

Читайте також: Як приготувати справжній український борщ
За своєю формою вареники нагадують місяць, а Великодній піст зазвичай починався перед днем весняного рівнодення.
Якщо ж ви хочете приготувати млинці, у нас є 5 простих рецептів низькокалорійних млинців, які не зашкодять вашій фігурі.
В інших слов’янських країнах теж є свої особливі страви, які готувалися у період прощання з зимою. Наприклад, хорвати печуть пиріжки з варенням, а поляки – пончики з начинкою із трояндового варення.

За тиждень до Масниці у православних християн М’ясопусний тиждень. Люди в цей період їли багато м’ясних страв, щоб набратися сил перед постом.
Цікаво, що у Західній Європі дуже схожою є традиція карнавалів – "carne vale", що в перекладі з латині якраз і означає "прощавай, м’ясо".
Читайте також: 5 кращих рецептів найсмачніших глінтвейнів, що зігріють вас у холодний день
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA!