водій з телефоном

Для українських водіїв пропонують підвищити штрафи – про що йдеться

Shutterstock

В парламенті зареєстровано проєкт закону № 11111, який спрямований на посилення відповідальності за ненадання переваги в русі транспорту, який має на це право

Ініціаторами цього законопроєкту є народні депутати: Галина Третьякова, Мар'яна Безугла та Ольга Василевська-Смаглюк. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на сайт ВРУ.

Автори законопроєкту зауважують, що штраф в розмірі 680 гривень за порушення правил у русі спеціальних автомобілів з включеними світловими або звуковими сигналами недостатній і не відображає реальної шкоди, завданої внаслідок таких порушень.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається про плани удосконалення системи надання екстреної медичної допомоги в Україні, щоб забезпечити її негайне надання у місті протягом 10 хвилин і поза містом протягом 20 хвилин. Також важливо розв'язувати питання щодо оперативного прибуття аварійно-рятувальних служб, таких як пожежна охорона та поліція.

Причиною внесення цього законопроєкту є постійні порушення правил дорожнього руху, які завдають шкоду швидкому доступу аварійно-рятувальних служб і загрожують людським життям.

У тексті законопроєкту пропонується наступне:

  • накладення штрафу від 17 до 25,5 тисяч гривень і позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року за недотримання правил у русі транспортних засобів аварійно-рятувальних служб, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони та поліції, які рухаються з включеними спеціальними світловими або звуковими сигналами;
  • таке ж покарання за порушення правил руху маршрутних транспортних засобів, зокрема транспортних засобів, які перевозять групи дітей, а також за порушення правил зупинки, стоянки, які створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху;
  • накладення штрафу від 34 до 51 тисячі гривень і позбавлення права керування транспортними засобами на строк від п'яти до десяти років за ці ж порушення, що призвели або могли призвести до загрози життю та/або здоров'ю людей.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що водій за 2 роки назбирав штрафів на €150 тисяч, але нічого не заплатив.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ