Рука робота контролює людину

Популярний чат-бот ChatGPT продемонстрував рівень 9-річної дитини – дослідження

Shutterstock

"У нейромережі неймовірне чуття до мови, яке може створити враження, що вона розумна"

У різних країнах світу активно тестують новий чат-бот зі штучним інтелектом ChatGPT, який вже офіційно доступний і в Україні.

Систему вже достатньо перевірили і заявили, що у тесті теорії розуму ChatGPT продемонстрував рівень 9-річної дитини, передає "Дивогляд" із посиланням на iflScience.

Професор Міхал Косінскі зі Стенфордського університету провів низку тестувань бота. Зокрема, він використав й теорію розуму, яка виявляє здатність розуміти психічні стани інших. Це своєрідна форма свідомості, яка демонструє вміння усвідомлювати, чому думки та почуття інших людей можуть відрізнятися від наших власних.

У людини ця навичка починає проявлятися в ранньому дитинстві і саме вона є однією з ознак, що відрізняє людину від тварини.

Професор Косінскі попросив технологію ChatGPT розв'язати "задачі з несподіваним змістом". Система виконала 93% завдань, що відповідає показниками дев'ятирічних дітей. Однак, найбільше здивувало те, що ChatGPT навіть не був навчений для розв'язання завдань з теорії розуму, оскільки він налаштований на взаємодію з користувачами в розмовній манері.

Разом із цим, Міхал Косінскі наголосив, що результати експерименту жодним чином не доводять, що штучний інтелект дійсно розуміє думки людини:

"У нейромережі неймовірне чуття до мови, яке може створити враження, що вона розумна. Однак насправді вона просто знайшла і відтворила існуючі мовні схеми", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у США представили нейромережу, яка може визначити градус і сорт вина з точністю до 95%.

Дивіться також відео 5 каналу: російсько-українська війна в комп'ютерних іграх і допомога ЗСУ

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ